• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Bizi birbirimize düsürmek isteyenlere fırsat vermeyin'

'Bizi birbirimize düsürmek isteyenlere fırsat vermeyin'

31.12.2017, 11:51 Güncelleme Tarihi: 31.12.2017, 16:08

2017’de Kudüs meselesinin Müslümanlar için bir imtihana dönüştüğünü söyleyen Erdoğan, “Önümüzdeki yıl çok önemli gelişmeler bizi bekliyor. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Kışkırtmalara karşı uyanık olalım” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların yeni yılını tebrik ederek, 2018'in ülke, millet ve tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinden yayınlanan mesajında, "Her alanda ülkemizi güçlendirerek, devletmillet tam bir dayanışma içerisinde karşımıza çıkabilecek yeni sıkıntılara hazırlıklı olmak için gece, gündüz çalışmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
Bir sonraki sene yapılacak seçimlerin kritik öneme sahip olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti: 2019 yılının Mart ayında yapılacak mahalli seçimlerle aynı yılın Kasım ayında yapılacak milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimleri, ülkemizin geleceği bakımından kritik öneme sahiptir. Tüm vatandaşlarımdan ülkemizin geleceği için heyecanı, hedefi, projesi, enerjisi olan kadrolara sahip çıkmalarını bekliyorum.
Bu kritik süreçte kışkırtmalara karşı uyanık olmalı, siyasi hesaplar uğruna bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz.

MÜSLÜMANLAR İÇİN İMTİHAN

Kudüs meselesi, ülkemiz ve bölgemizle birlikte dünyanın her köşesindeki Müslümanlar ve mazlumlar için yeni bir imtihan haline dönüşmüştür. Amerika'nın attığı adım, İsrail dışında hiçbir ülkeden makes bulmamış, tam tersine, Kudüs'ün Filistin'in başkenti olarak ilan edilmesiyle hayırlı bir gelişmenin kapılarını aralamıştır.
Tüm milletime, bu konuda gösterdikleri dik duruş ve ortaya koydukları samimi tavır için şükranlarımı sunuyorum.

FETÖ VE PKK İLE MÜCADELE

Önceki yıl 15 Temmuz gibi Türkiye tarihinin en büyük ihanetlerinden birinin gölgesinde tamamlandı. Bu terör eylemlerini ve darbe girişimini, hem içeride yürüttüğümüz operasyonlar, hem de Suriye'de başlattığımız Fırat Kalkanı Harekatı'yla boşa çıkarmamız, tarihimizin en önemli hadiselerinden biri oldu. 2017 yılında, FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele konusunda çok önemli adımlar atıldı. Türkiye ekonomi alanında ciddi saldırılarla karşı karşıya kaldı. Milletin feraseti, hükümetin dirayeti ve Türkiye'nin dostlarının desteği ile tüm bu saldırıları akamete uğrattık.

2019 SEÇİMLERİ İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

Partisinin Düzce İl Kongresi'ne de katılan Erdoğan, 2019 seçimleri için seferberlik çağrısı yaptı. Erdoğan, "16 Nisan'da ne oldu gördünüz. Birileri 'hayır' kampanyası sürdürdü. Beraber olduğumuz arkadaşların olması bizi üzdü. Hiç önemli değil.
Kişi sevdikleri ile beraber haşrolacaktır.
Siyaset boşluk kabul etmez. Birileri gider bizi binbir yalanla başka türlü anlatır. Birileri gider, Bolu Dağı Tüneli'ni patateslerle doldurmaya, doğalgazla doldurmaya çalışır.
Fakat biz bu aklı evvellere işin doğrusunu anlattık. Bolu Dağı'nın nasıl geçileceğini gösterdik. Şimdiden çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacağız.

İŞSİZLİĞİ BU ÜLKENİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ

İş dünyamızla birlikte attığımız adımla geçtiğimiz yıl mevcut çalışanların üzerine artı 1 olarak başlattığımız istihdam seferberliğini önümüzdeki yıl da mevcut çalışanların üzerine artı 2 olarak sürdürme kararı aldık. İnşallah işsizliği ülkemizin gündeminden tamamen çıkartana kadar durmayacak, bu çalışmaları devam ettireceğiz.

İZMİRLİ GENÇ AKADEMİSYENE ÖDÜL

İzmirli genç akademisyen Doç. Dr. Seda Ertaç Güler (38), TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından seçilen başarılı genç bilim insanlarına verilen 2017 TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne layık görüldü. Ödüller, Külliye'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Deneysel ekonomi alanında uzmanlaşan Güler, ekonomik tercihleri ve refahı belirleyen kişilik özelliklerinin çocuklukta eğitimle geliştirilmesi, ekonomik kararlarda cinsiyet farkları, performans geribildiriminin özgüven ve çalışma motivasyonuna etkileri, ekonomik davranışın beyin aktivitesi ile ilişkisi (nöroekonomi) temel konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldü.

'Bizi birbirimize düsürmek isteyenlere fırsat vermeyin' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN