• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Bunların kitabında terörle mücadele yok’

‘Bunların kitabında terörle mücadele yok’

15.06.2018, 15:14 Güncelleme Tarihi: 15.06.2018,22:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını İstanbul Sultançiftliği Merkez Camisi'nde kıldıktan sonra partisinin Sultangazi'deki mitinginde halka hitap etti.

OYUNU BOZACAKSINIZ

CHP adayı İnce'nin çırak bile olamayacağını söyleyen Erdoğan, "Büyük Türkiye ustalık ister" dedi.
Suruç olaylarına da değinen Erdoğan, "HDP'liler milletvekilimizin ağabeyini öldürdü. Biz barış istiyoruz, bunlar lafta barış diyor. Hepsi yalan. Bugüne kadar binlerce insan öldürdüler" diye konuştu.

Şu ana kadar başta CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce olmak üzere, muhalefetin ağzından terörle mücadele diye bir şeyin duyulmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Niye? Bunların kitabında terörle mücadele yok ama bizde var. Biz, terörle mücadele ediyoruz. Sayın İnce başta olmak üzere diğerleri, yatıp kalkıp ne diyorlar? 'Niye Edirne Cezaevi'nde kalsın' diyorlar.

KARDEŞİM SEN NASIL BİR İNSANSIN?

Bunların partisi, bir başka bu tür cezai konumu olmayan, tutukluluğu veya mahkumiyeti olmayan bir başka adam bulamıyor mu da bunu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarıyor. Dert başka. Sayın İnce, Bay Muharrem ne yaptı? Edirne'de gitti, beyfendiyi ziyaret etti." Güneyd oğulu vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Bizim değerlerimizde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abhaza, Gürcü, Arnavut, Boşnak, böyle bir ayrım yok. Niye? Biz yaradılanı severiz, yaradandan ötürü. Rabbimizin emri bu. Ayrım yapamayız. Ben şimdi ta buradan güneydoğu ve doğuya sesleniyorum; bu Erdoğan, Türk-Kürt ayrımı yaptı mı? Ama şu anda Demirtaş denilen zat, 7 Haziran olaylarında benim Diyarbakır'daki kardeşlerimi sokağa döktü mü? Orada 53 Kürt kardeşim öldürüldü mü? Ah benim Kürt kardeşlerim, bu oyuna gelecek misiniz? Bu oyunu da bozacaksınız" dedi.

SİZLERE BAŞKA MÜJDELERİM OLACAK

Kandil'in bombalandığını anımsatan Erdoğan, dost geçinenlere, "Eğer dost iseniz siz halledin. Siz halletmiyorsanız biz allediyoruz" dediklerini söyledi.
Erdoğan, şöyle konuştu: "Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah. Rabb'im Mehmetçiğimize güç kuvvet versin. Biz bütün imkanlarımızla şu anda Mehmedimizin yanındayız, komutanlarımızın yanındayız."

BEDELLİ GÜNDEMDE

Bayram namazını Marmara İlahiyat Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulundu. "Bedelli askerlikle ilgili bir ihtiyacın olduğu ortada" diyen Erdoğan, "Temennimiz o ki inşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız. İhtiyaç nedir? Yaş sınırları ne olacak? Bunları belirledikten sonra da bunun adımını atacağız. Yani gündemimizde var" dedi.

‘Bunların kitabında terörle mücadele yok’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN