• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li başkandan arkadaşına kıyak

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in, yapılacak pazar yerinin ihalesini arkadaşına verdiği öne sürüldü. AK Partili M. Sıtkı Yüksel, “Bu kaçıncı başkan?” diyerek tepki gösterdi.

CHP’li başkandan arkadaşına kıyak

11.12.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.12.2018, 08:47

Geçtiğimiz günlerde dağıttıkları 10 ton soğanla gündeme gelen ve stokçuluk yaptığı iddiası ile kent siyasetinde tartışma konusu olan CHP'li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in şimdi de merkeze kuracağı pazar yerinin ihalesini arkadaşına verdiği öne sürüldü. Pazar yerinin acil ihtiyaç olmadığını belirten AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, "Bu planlanmadan aceleye getirilmiş bir seçim yatırımıdır. Maalesef bugün Menemen'in 20 yılı kayıp hanesine yazılmıştır. Menemen, Türkiye'nin en geri kalmış ilçeleri arasında yer almaktadır. Menemen, kentsel dönüşüm beklemektedir, Menemen alt yapı çalışmaları beklemektedir, Menemen yatırım, Menemenliler ise hizmet beklemektedir. Ancak belediyemiz ve belediye başkanımız sadece ve sadece şov yapmanın peşindedir" dedi.

HEP AYNI İSİM ALIYOR
Menemen'deki inşaat ihalelerinde diğer firmaların daha düşük teklif vermesine rağmen ihalelerin genellikle Mustafa Koç İnşaat'ta kaldığını belirten AK Partili Yüksel, "Menemen belediye başkanımız Tahir Şahin, bundan tam 7 yıl önce aile arsası olan Mermerli mahallesindeki yerin inşaatını Mustafa Koç'a verdi. Emsal imarlar 6 maksimum 7 kat iken buraya 12 katlık toplu konut yapıldı. Sonraki inşaat ihalesi ise Menemen Belediyesi hizmet binası için açıldı. Ne tesadüftür ki bir firma 5 milyon 980 bin lira teklif vermesine rağmen ihale 6 milyon 224 bin liraya Mustafa Koç'ta kaldı. Sonra yapılan Kubilay Gençlik Merkezi Bina Yapım işi için üç firma teklif verdi. Bu da ne tesadüftür ki Menemen'in yerini bilmeyen iki firmanın teklifleri 9 milyon 950 bin lira ve 9 milyon 550 bin lirayken, yine Koç İnşaat 9 milyon 442 bin lira teklif ile ihaleyi aldı. Menemen'in M'sini bilmeyen iki firmanın bu ihaleye katılıp aralarında 100 bin liralık farkla teklif vermesi düşündürücü. Biz bunun iyi niyetli olmadığı kanaatindeyiz. Ha bide üstüne üstlük belediyemiz iki kez 5'er milyon liralık kredi çekmiş ve aradaki 550 bin liranın ne olduğu da bilinmiyor. Kimsenin haberi olmadan ise Emir Alem Su ve Şişeleme Deposu yapım işini ise sessiz sedasız yine Koç İnşaat, 1 milyon 294 bin liralık ihale bedeli ile aldı" dedi.

HABERİMİZ OLMADI
M. Sıtkı Yüksel, "Prefabrik kapalı pazaryeri yapılacak denildi. Eğer Menemen gibi bir yerde prefabrik gibi bir yer yapacaksanız ilçemizde bu işleri yapan gerçekten büyük iki firma var. Ama ihale o kadar sessiz sedasız yapılıyor ki bu iki firmanın haberi bile yok. Menemen Ticaret Odası 4. Komite Başkanıyım. Bu projelerden haberimiz bile olmadı. Meclis üyesi arkadaşların bile haberi yok. Bir firma 11 milyon 173 bin lira teklif vermişken, 13 milyon 900 lira teklif veren Koç İnşaat ihaleyi alıyor. Mustafa Koç ile Tahir Şahin arasındaki ilişki çok merak edici. Seçime 3 ay kala adaylığı bile belli olmayan Tahir Şahin'in böyle bir ihaleyi oldu bittiye getirmesi neden. 100 milyon liradan fazla bir borç varken, bu hız neden" dedi.

Egeli Sabah

CHP’li başkandan arkadaşına kıyak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.