• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karaburun’a armağan geldi

Karaburun’a armağan geldi
Giriş Tarihi: 17.3.2019

Doğal yapısı ve sahip olduğu zengin biyolojik çeşitlilik sayesinde dünyanın en önemli bölgeleri arasında yer alan Karaburun Yarımadası hak ettiği konuma kavuştu. İlk olarak AK Parti İzmir eski Milletvekili İlknur Denizli'nin gündeme getirdiği çalışmalar, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin girişimleriyle sonuç verdi.
İzmir Karaburun Yarımadası'nın "özel çevre koruma bölgesi" ilan edilmesi kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

BU ZAFER İZMİRLİLERİN

94 bin 656 hektarlık bu alanın özel çevre koruma bölgesi olmasını sağlayan Zeybekci, "Karaburun dünya ölçeğinde ekolojik önemi çok büyük olan bir bölge. Dünyanın en nadir canlı ve bitkilerini barındıran bu bölgenin titizlikle korunması için bu kararın çıkması çok önemliydi. Artık Karaburun'un önü açılmıştır.
Bu zafer İzmirlilerindir. Bu kentin her köşesi bizim sevdamız. İnşallah 31 Mart'tan sonra da İzmir için 7 gün 24 saat çalışıp her türlü hizmeti vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

İlknur Denizli ise, "Artık, RES, balık çiftliği, taş ocakları dahil birçok konuda koruma-kullanma dengesine bakılacak" açıklaması yaptı.

Karaburun’a armağan geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN