• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'den Kars, ve sonuçlarına

, Kars, ve 'daki sonuçlarına etti.

MHP'den Kars, Kırklareli ve Iğdır sonuçlarına itiraz

01.04.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 01.04.2019,18:07

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, yerel seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"KARS, KIRKLARELİ VE IĞDIR'A MHP'DEN İTİRAZ"

MHP tarafından 3 ilde yapılan itirazların geçersiz oylar ve seçmen kaydırma nedeniyle yapıldığını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, " Kırklareli'nde bağımsız adaya oy kullanılırken oy hanesinin dışına vurulan oyların da geçerli sayıldığını tespit ettik. Bununla ilgili itirazımızı yaptık. Iğdır'da da seçmen kaydırma ve geçersiz oylarla ilgili itirazlarımızı gerçekleştirdik. Kars'ta da geçersiz oylarla ilgili itirazlarımız oldu. Özellikle Iğdır ve Kırklareli'nden gelen haberler olumlu. İtirazlarımız olumlu değerlendirildiğinde ve buralarda yeniden oylar sayıldığında MHP'ye geçeceklerini düşünüyoruz" dedi. Bazı büyükşehirlerde halkın belediye başkanlıklarını CHP'ye ancak kontrolü de Cumhur İttifakı'na verdiğini vurgulayan Kalaycı, "Büyükşehir belediye meclis üyeliklerinde Cumhur İttifakının üstünlüğü var. Halk yönetimin kontrolünü Cumhur İttifakına teslim etmiştir. Milletimiz Cumhur İttifakının arkasında durmaya devam etmiştir" dedi.

İL İL İLÇE İLÇE SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

MHP'den Kars, Kırklareli ve Iğdır sonuçlarına itiraz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA