• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Konuşursam...

Aydın’da hakim karşısına çıkan ’nün belediyeler imamı , mahkemedeki ifadesinde kendisinden herşeyi itiraf etmesinin istendiğini belirtti. Karaarslan, konuşması halinde , ve bazı ’li başkanların zor durumda kalacağını ima etti

Konuşursam...
Giriş Tarihi: 15.5.2019

HÜSEYİN KILIÇ

FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan Aydın'da ilk kez hakim karşısına çıktı.
Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından 26 Temmuz 2018'de hazırlanan ve Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianame ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve eski danışmanı Erkan Karaaslan ile bazı belediye bürokratları ve Karaaslan'ın akrabalarının ihaleye fesat karıştırmak ve evrakta sahtecilik yapmak gibi çeşitli suçlarla yargılandığı davanın üçüncü duruşması gerçekleşti.
Ankara'daki Sincan Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olan ve duruşmaya katılma talebinde bulunan Erkan Karaarslan ise yoğun güvenlik önlemleri altında getirildiği Aydın Adliyesi'ne yemekhane kapısından alındı.

ÇERÇİOĞLU YİNE RAPORLU

Örgütün belediyeler imamı olarak bilinen Erkan Karaarslan'la birlikte Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın iki duruşmasına katılmamak için rahatsızlığını gerekçe gösterip 2 günlük rapor alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 3. duruşmada da sağlık sorunlarını gerekçe gösterip rapor sunarak katılmadı. Çerçioğlu'nun avukatı Evrim Karakoz, sanık Erkan Karaarslan'a verdiği ifadelerde tehdit ve baskı görüp görmediğinin kendisine sorulmasını istedi.

'HEPSİ ÇOK ZOR DURUMDA KALIR'

Cezaevinde Serhan Seyhan adlı bir gazeteci ve bazı kişilerle görüştüğünü, bu kişilerin kendisinden bildiği her şeyi anlatması halinde tahliye edileceğini söylediklerini iddia eden FETÖ'nün 'Belediyeler İmamı' Erkan Karaarslan, "14 Mart 2019 tarihinde avukatlarım aracılığıyla görüştüğüm psikoloğa baskı görmediğim beyanında bulundum. O tarihten sonra cezaevinde bazı kişilerle yaptığım görüşmede, bildiğim her şeyi anlattığım ve bağlantım olduğu tüm kişileri söylediğim takdirde mahkemelerden beraat edeceğimi söylediler" diye konuştu.
Karaarslan, konuşması halinde Ekrem İmamoğlu ile Özlem Çerçioğlu'nun yanında bazı CHP'li başkanların da zor durumda kalacağını ima etti. Tutuklanmadan önce 50 bin lira aylık kazancının olduğunu dile getiren Karaarslan, hakkındaki suçlamalara ilişkin savunmasını bir sonraki duruşmada yapacağını dile getirdi.

Konuşursam... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA