• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve moderatör arayışında

AK Parti ve CHP moderatör arayışında

10.6.2019

AK Parti ve CHP, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Binali Yıldırım ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için bugün bir araya geliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve CHP Grup başkanvekili Engin Altay'ın yapacağı görüşmede, TRT'de yapılması beklenen ortak yayınla ilgili başta tarih olmak üzere detaylar ele alınacak. Ortak yayının moderatörlüğünü kimin yapacağı konusu halen belirsizliğini korurken Binali Yıldırım, gazeteci Uğur Dündar'ın moderatörlük yapmasını önermişti. Dündar ise 'adaylar ve demokrasi zarar görür' diyerek teklifi reddetti. Binali Yıldırım ise sosyal medya hesabından Dündar'ın açıklamalarını değerlendirdi. Yıldırım, "Uğur Bey'in kararına üzüldüm 'Adaylar ve demokrasi zarar görür' diyor. Umarım bu kararda 'birilerinin' baskısı etkili olmamıştır" dedi.

EVRİN GÜVENDİK

AK Parti ve CHP moderatör arayışında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.