• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Yeni oluşumcular hüsrana uğrayacak’

‘Yeni oluşumcular hüsrana uğrayacak’
Giriş Tarihi: 12.7.2019

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında önemli mesajlar verdi. Erdoğan, seçimlerin artık geride kaldığını, İstanbul ve Ankara başka bir partiye geçse de seçimin açık ara kazananının AK Parti olduğunu belirterek, "Seçimden zaferle çıkan yine biziz. Çok da takılıp kalmayın artık. Önümüze bakacağız. Burada söyleyecekleriniz bizim için önemli, gündeme getireceğiniz konuları politikalarımıza yansıtacağız" dedi.

BİZDEN KİMSE GİTMEZ

AK Parti'den ayrılan bazı isimlerin yeni parti kurma çalışmaları ve kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan algıya ilişkin milletvekillerinin sözleri üzerine Erdoğan, "Geçmişte deneyenler oldu. Hepsi hüsrana uğradılar. Şimdi de aynı şey olacak. Ortada dolaşan laflara bakmayın siz. Yok o istifa edecekmiş yok bu gidecekmiş. Hepsi uydurma. Ben kimsenin gideceğini düşünmüyorum ve şu gidecek diye de duymadım" ifadelerini kullandı. Erdoğan, milletvekillerine "Siz duydunuz mu gidecek olan" diye sordu ve "hayır" yanıtını aldı.

"AKDENİZ'İN HAYLAZ ÇOCUĞU" YANITI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün akşam Başkan Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Çelik, "Rum tarafına güvenmemiz söz konusu değildir. Yunanistan Dışişleri Bakanının ifadesini aynen iade ederek kullanırsak 'Akdeniz'in haylaz çocuğu, şımarık çocuğu' Rum tarafı ile söze dayanan bir ilişki mümkün değildir. Hukuka, anlaşmaya ve belgeye dayanan bir ilişkiyle ancak KKTC'nin hakları korunursa bu kriz sona erer" dedi. Erken seçimle iş başına gelen Başbakan Miçotakis'in babasının da başbakanlığı döneminde darbeye maruz kaldığını ve ülkemizde misafir edildiğini hatırlatan Çelik, "FETÖ üyesi teröristlerin iadesi konusunda daha çok gayret göstermesini bekliyoruz" diye konuştu.

FIRAT'I HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Başkan Erdoğan, eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Partisinin MKYK toplantısının ardından Bayındır Hastanesi'ne giden Erdoğan'a ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun da eşlik etti. Erdoğan, daha sonra yeni doğan bir bebeği de ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı

‘Yeni oluşumcular hüsrana uğrayacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN