• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de 'li Başkanı çark etti! Oğlunun işine son verdi

Oğluna belediye şirketi olan Personel Özel Güvenlik Gıda İnşaat Temizlik Şirketi’ne () Genel Müdür Yardımcılığı görevini veren 'li Başkanı çark etti. Skandalın ardından önce oğluna sahip çıkan Uygur, ardından tepkilere dayanamayarak oğlunu görevden aldı

İzmir'de CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur çark etti! Oğlunun işine son verdi

28.07.2019, 18:21

Bu sabah belgeleriyle ortaya çıkarılan skandalın ardından yaptığı açıklama ile belediye şirketinde müdür yardımcısı yaptığı oğluna sahip çıkan CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, gelen tepkiler üzerine çark etti.

OĞLUNU GÖREVDEN ALDI
İzmir'de oğlu Efe Uygur'u, belediye şirketi olan TORBEL A.Ş.'de genel müdür yardımcısı olarak atayan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, tepkiler üzerine geri adım attı. Yazılı olarak yaptığı açıklamada, oğlunun şirketteki görevine son verdiğini açıklayan Uygur, şunları söyledi;

Göreve geldiğinde belediyenin ana borçlarının 170 milyonu aştığını savunan İsmail Uygur, " TORBEL sıradan bir şirket değil. Memurlar hariç tüm belediye personeli burada çalışıyor. 20'nin üzerinde kafeterya, iş makineleri, araç- gereç ve birçok faaliyeti bünyesinde bulunduruyor. Yani tüm sistem TORBEL üzerinden yürüyor. Göreve geldiğimizde buranın bilerek ve isteyerek batırılmış olduğunu gördük. Ne yazık ki iki dönem belediye başkanlığı yapmış olmama rağmen yeni dönemde bir dönem aradan sonra enkaz devraldım. Bizim hiçbir zaman para ve makam hırsımız olmadı, olmaz da. Bunu da en iyi Torbalı halkı bilir. Kamuoyunda oluşan hassasiyet üzerine, henüz bir aylık maaş bile almamış olan oğlumun belediye şirketindeki işine son veriyorum. Oğlum Efe Uygur ben mazbatayı ilk aldığım günden beridir hiçbir menfaat gözetmeden, benim başarılı olmam için emek sarf etmektedir."


*CHP'Lİ BAŞKANIN OĞLUNUN SİGORTA KAYDI

Uygur, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı:
"Yaşanılan bu yanlış anlaşılmadan dolayı başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizin farklı kademelerinde görev alan kişileri basın yoluyla linç etme girişiminde bulundular. Öncelikle yaşanan olayla ilgili herkesten özür dilerim. Benim ve yönettiğimiz belediye üzerinden zor durumda bıraktığım, kişilerin daha fazla linç edilmesine müsaade edemeyeceğim. Eğer ortadaki yanlış, oğlumun ücretli görev almasıysa görevine bugün itibari ile son veriyorum."

CHP'li Başkan İsmail Uygur torpile oğlundan başladı! 'Pes' dedirten savunma CHP'li Başkan İsmail Uygur'dan 1. derece torpil! Yüzlerce işçiyi işten çıkaran başkan oğlunu işe aldı

İzmir'de CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur çark etti! Oğlunun işine son verdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA