• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Küstahgiller

Başkanı ’un, belediye şirketi TORBEL’e genel müdür yardımcısı olarak atadığı üniversite öğrencisi 24 yaşındaki oğlu , yeni bir rezalete imza attı

Küstahgiller
Giriş Tarihi: 31.7.2019

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un belediye şirketi Torbalı Personel Özel Güvenlik Gıda İnşaat Temizlik Şirketi'ne (TORBEL) genel müdür yardımcısı olarak atadığı üniversite öğrencisi oğlu Efe Uygur, yeni bir skandala imza attı. Atamasıyla ilgili kamuoyundan gelen haklı eleştirilere küstah sözlerle karşılık veren 24 yaşındaki Uygur, "Allah'a şükür sizin gibi hırsız da değiliz, sizin gibi köpek de değiliz..." ifadelerini kullandı. Eleştiriler nedeniyle ataması iptal edilen Efe Uygur'un hıncını çıkarmaya çalışırcasına kullandığı bu skandal ifadeler büyük tepki çekti.425 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

CHP'li Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur göreve geldikten sonra, 'tasarruf' diyerek 425 işçiyi işten çıkardı. Ancak başkanın, 24 yaşındaki üniversite öğrencisi oğlunu 7 bin lira maaşla genel müdür yardımcısı olarak atadığı ortaya çıktı. Bu atama kamuoyunda büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine açıklama yapan İsmail Uygur, "Benim oğlum işletme fakültesi son sınıf öğrencisi. Atama kararı tamamen güven ve çalışma esaslıdır. Güvenecek kimsem yoktu, oğlumu işsiz bırakacak biri değilim" demiş ve tüm belediye çalışanlarını da adeta 'güvensiz' ilan etmişti. Uygur, bu atama ve skandal savunmasına gelen tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine, oğlunun görevine son verdiğini açıklamıştı.

CHP'DEN İHRAÇ EDİLSİN KAMPANYASI

Torbalı Belediyesi'nde yüzlerce işçiyi işten atarken oğlunu belediye şirketine müdür yardımcısı olarak atayarak büyük bir skandala imza atan Başkan İsmail Uygur'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Oğlunu atadığı görevden almak zorunda kalan Uygur'un CHP'den ihraç edilmesi için Change. org'ta "Oğlunu 7000 lira maaşla müdür yapan Uygur CHP'den ihraç edilsin" başlığıyla kampanya başlatıldı.

Küstahgiller haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA