• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nın süper bürokratları!

Muğla’nın süper bürokratları!
Giriş Tarihi: 10.8.2019

bürokratlarının her biri birden fazla birimde müdürlük görevinde bulunuyor. ’li Başkan ’ün belediyenin organizasyon şemasında gururla sergilemekten çekinmediği bu çalışkan bürokratların ek müdürlükleriyle nasıl bir tasarruf yapıldığı merak konusu...

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde şube müdürleri her nedense birkaç müdürlüğü birlikte yürütüyor ya da vekillik yapıyor. O kadar çok çalışıyorlar ki, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bu bölümlere başkasını almaya gerek bile duymuyor.

YARDIMCISI DA KENDİSİ

Hatta bu çalışkan halleri ve görev aşkları yıllardır CHP tarafından yönetilen Muğla'da belediyenin organizasyon şemasında gururla sergilenir hale gelmiş. 2 ve 3, hatta 4 ya da 5 şubede birden görev yapan bu bürokratlar, acaba bu yoğun çalışmalarının karşılığında "ücret alıyorlar mı?" diye düşünenler oldukça fazla. Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Daşgın, aynı zamanda kendisinin Genel Sekreter Yardımcılığını da yapıyor. Geçtiğimiz yıl Köyceğiz'deki kaçak binasıyla gündeme gelen Daşgın'ın bir başka görevi ise Muğla Kent Hizmetleri İnşaat Turizm Taşımacılık Ticari İşletmecilik İletişim Sanayi ve Ticaret A.Ş (MUTTAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı. Görev aşkı ile yanıp tutuşan Daşgın gibi bir çok ismin, Büyükşehir'in resmi internet sitesindeki "Organizasyon Şeması"nda farklı müdürlükler ve müdür vekilliği yaptığı görülüyor.HER MÜDÜRE BİRDEN FAZLA MAKAM

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde birden fazla şirkette görev yapan bürokratlardan bazıları şöyle:

- Emin Madran: İmar Şehircilik Daire Başkanı, Nazım İmar Planı Şube Müdür Vekili ve Genel Sekreter Yardımcılığı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Emek Personel Ltd. Şti. (MUBEP) Müdürler Kurulu Başkanı.

- Zeliha Alkan: MUBEP Müdürü, İnsan Kaynakları Şube Müdürü ve İnsan kaynakları Eğitim Daire Başkan Vekilliği.

- Raşit Çöl: İtfaiye Şube Müdürü, İtfaiye Daire Başkan Vekili.

- Ayhan Yıldız: Emlak ve İstimlak Dairesi Başkan Vekili, Emlak Yönetim Şube Müdür Vekili ve Kamulaştırma Şube Müdür Vekili.

- Deniz Yaşar: Fen İşleri Dairesi Başkan Vekili, Etüt Proje Şube Müdür Vekili ve Yapım İşleri İhale Şube Müdürü.

- Erkan Akyol: Yol Yapımı Bakım Şube Müdür Vekili ve Altyapı Koordinasyon Şube Müdürü.

- Doğuş Oktay Delibalta: Bilgi İşlem Dairesi Başkanı ve Gelirler Şube Müdür Vekili.

- Murat Önür: Mezarlıklar Şube Müdür Vekili ve Sosyal Hizmetler Şube Müdür Vekili

- Önder Yıldız: İhale ve Satın Alma Şube Müdür Vekili ve Taşınır Mallar ve Ambarlar Şube Müdürü.

- Buket Kalem: Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkan Vekili ve Tarım Hayvancılık Araştırma Destekleme ve Eğitim Şube Müdürü

- Yavuz Yılmaz: Turizm Şube Müdür Vekili Konservatuar Şube Müdür vekili

ÇİFTE GÖREVDE AMAÇ NE?

Organizasyon şemasına göre, bu isimlerin dışında bir çok isim de birden fazla müdürlük ve başkan vekilliği yapıyor. Söz konusu kişilerin bu görevlerde kalıcı olarak yer alması ve uzun süredir yerlerine başkalarının atanmaması merak konusu oldu. Akıllara bazı soruları getiren bu uygulamada amaç tasarruf sağlamak mı? Yoksa bu işleri yapabilecek tecrübede memurların bulunamaması mı? Ya da kendi işini yaparken başkasının ayağına bulaşmasının istenmemesi mi? Bu isimler acaba bu görevlerinden dolayı ekstra bir ücret alıyorlar mı? Tüm bu sorulara açıklayıcı cevaplar verilmesi gerekiyor.

ADEM ÜLKER

Muğla’nın süper bürokratları! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN