• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hani yoktu!

Hani zam yoktu!
Giriş Tarihi: 7.9.2019

Seçim öncesi yapmayacaklarını söyleyip, oy toplamaya çalışan 'li belediye başkanları koltuğa oturduktan sonra ulaşım, su, taksi ve okul servislerine zam yaptı.

Seçim öncesi zam yapmayacaklarını söyleyip, oy toplamaya çalışan CHP'li belediye başkanları koltuğa oturduktan sonra ulaşım, su, taksi ve okul servislerine zam yaptı. Seçim öncesi yaptığı propaganda döneminde ulaşımın pahalı olduğunu dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve gelir gelmez ulaşım ücretlerine yüzde 25 zam yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kafe ve işletmelerde vatandaşa kaliteli ve ucuza hizmet sözünü verdi. Ancak sosyal tesislerde yüzde 20 zam kararı alındı. İSPARK ücretlerine de zam yapan İmamoğlu vatandaşın tepkisi üzerine geri çekmek zorunda kaldı. İmamoğlu'nun talimatıyla İSBİKE (akıllı bisiklet paylaşım sistemi) fiyatı da yüzde 40 arttı. Taksi ücretlerinde de ortalama yüzde 25 zam yapıldı. Minibüs ücretlerine de yüzde 25 zam yapıldı. Seçimden önce "yaşı küçük çocuklara ücretsiz okul servisi sunacağız" diyen Ekrem İmamoğlu, okul servis ücretlerine zam yapmaktan da geri durmadı. Öğrenci okul servis ücretlerine yüzde 13 zam geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da toplu taşımacılık ve ulaşıma zam yapan CHP'li başkanlar arasında yerini aldı. Yavaş'ın belediye otobüsleri başta olmak üzere taksi ve dolmuş ücretlerinde yüzde 33'e varan oranda zam yaptı. Ankara'da toplu taşıma ücretlerinin ardından suya da zam yapılması gündemde. Ankara Büyükşehir Belediyesi, su ücretlerinde 'kademeli tarife' uygulamasına geçmeye hazırlanırken, son kararı meclis verecek.

ADANA DA GERİ KALMADI

CHP'li Adana Belediyesi de yolcu taşıma ücretlerinde zam yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla toplu taşıma ücretlerine 2 Eylül'de zam yapıldı. Özel halk otobüslerinde yolcu taşıma ücretleri; Öğrenci 1,50'den 1.70 TL'ye sivil vatandaş 2.30'dan 2.80 TL'ye yükseltildi.

MUĞLA VE AYDIN'DA ULAŞIM ARTIK DAHA PAHALI

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de 1 Temmuz 2019'da Muğla genelinde ulaşıma yüzde 20 ile yüzde 45 arasında zam yaptı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da il genelinde halk minibüsleri ile şehir içi minibüslere yönelik yüzde 20 oranında zam uyguladı. İlçelere giden minibüslere de yüzde 20 oranında zam geldi.

Hani zam yoktu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN