• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ile ticarette dev işbirliği

ABD ile ticarette dev işbirliği
Giriş Tarihi: 11.9.2019

Türkiye ve , ticaret hacminin artırılması için "tekstil, hazır giyim, mobilya, mermer, , otomotiv yan sanayi, mücevherat, , makina, kimya, çimento ve lojistik" olmak üzere 12 sektör belirledi.

Türkıye ve ABD, ticaret hacminin artırılması için "tekstil, hazır giyim, mobilya, mermer, otomotiv, otomotiv yan sanayi, mücevherat, sivil havacılık, makina, kimya, çimento ve lojistik" olmak üzere 12 sektör belirledi. ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, 5 günlük Türkiye programı kapsamında 95 firma ile bir araya gelirken, sektörel komiteler kuruluyor. İki ülke arasında 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşılması için atılan adımlar 25 Eylül'de Birleşmiş Milletler Haftası kapsamında Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump tarafından onaylanarak paylaşılacak. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Erdoğan-Trump görüşmesinde umarız gündem ticaret ve yatırım olacak" dedi.

HAZAL ATEŞ

ABD ile ticarette dev işbirliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN