• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kimlik kartlarındaki bayrağı ve TC’yi sildi

Seçim dönemi ve sonrasında TC şovu yapan ’de bir skandala daha imza atıldı. İzmir Başkanı , belediye personelinin tanıtım kartlarından Türk bayrağını ve T.C. ibaresini kaldırttı

Kimlik kartlarındaki bayrağı ve TC’yi sildi
Giriş Tarihi: 6.10.2019

Türkiye'de yıllardır devlet kurumlarının başında yer alan T.C. ifadelerinin kasıtlı olarak kaldırıldığı yönünde algı operasyonu yürüten ve seçimlerde yeni iktidara geldiği belediyelerin tabelalarına T.C ifadesi ekleyerek şov yapan CHP'den büyük bir skandal geldi. Belediye başkanı seçildikten sonra kendisini belediye şirketine müdür atayıp ikinci maaşa bağlayan, ardından da akrabalarını belediyeye ait işletmelere müdür yaptığı ortaya çıkan CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, bu kez belediye çalışanlarına verilen yeni tanıtım kartlarında çok tepki çekecek bir uygulamaya gitti. Yeni kartlarda, belediye yazısının önündeki TC ibaresi ile kimlik kartının sol üst köşesinde yer alan Türk bayrağı kaldırıldı.

İNKAR ETMEYE ÇALIŞTI

Yeni Asır'ın görüştüğü Belediye Başkanı Erdoğan, kendi döneminde yeni tanıtım kartı bastırılmadığını savunarak, "Ben yeni kart bastırmadım. Hatta hala birçok personelimizin bu yüzden kartı yok. Benden habersiz de belediyenin yöneticileri tarafından yeni kart bastırılmış olamaz. Bu belediyemizi karalamak adına yapılmış bir olay da olabilir. Eğer benden habersiz belediyede böyle bir tanıtım kartı bastırılmışsa bunun gereğini de yaparım" diye konuştu. Ancak, Yeni Asır'ın ulaştığı Karaburun Belediyesi'nin T.C. ibaresi ve Türk Bayrağı olmayan yeni tanıtım kartının arkasında İlkay Girgin Erdoğan'ın imzası bulunduğu görüldü.

'DOĞRUYU SÖYLEMİYOR'

Girgin'in bu icraatına ilk tepki AK Parti Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı'dan geldi. Yaşananları Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk bayrağına saygısızlık olarak nitelendiren Avcı, olayı kınadıklarını belirterek, "Başkan doğruyu söylemiyor. Önemli olan bu icraatıyla nereye ve kimlere mesaj vermek istediğidir? Bunu açıklasın. CHP'li Erdoğan göreve geldiği günden bu yana hep vukuatları ile kamuoyunun gündemine taşındı. Kesinlikle bu uygulamayı kabul etmiyoruz. Belediye Başkanı Erdoğan doğruları söylemediği net bir şekilde ortada. Acaba CHP'li başkan bu değişiklikle nereye ve kimlere mesaj gönderiyor" diye konuştu.

ERHAN GÜLENÇ

Kimlik kartlarındaki bayrağı ve TC’yi sildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA