• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Baltalamayı bırak ’e bak”

 Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer'in Türkiye'nin politikasını eleştirerek "'tan çıkalım" şeklindeki açıklamasına bir tepki de AK Parti İzmir İl Başkanı 'den geldi.

“Baltalamayı bırak İzmir’e bak”
Giriş Tarihi: 22.10.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer'in Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasını eleştirerek "Kıbrıs'tan çıkalım" şeklindeki açıklamasına bir tepki de AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den geldi. Soyer'in Barış Pınarı Harekatı'na ve ortaya çıkan stratejik tabloya gereğinden fazla müdahil olduğunu dile getiren Sürekli, "Sayın Başkan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin istiklal ve istikbal meselesi olan her hassas gelişmede ne yazık ki tarafını şaşırıyor. Bunu kayyum atamalarında gördük, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik sarf ettiği sözlerde de gördük. Şimdi de "Kıbrıs'tan çıkın" demiş. Biz Kıbrıs Türkleri'nin her zaman yanında olduk. Artık söylemlerinizle baltalamayı bırakın ve İzmir'e bakın" diye konuştu.

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den skandal Türkiye ve Kıbrıs açıklaması

“Baltalamayı bırak İzmir’e bak” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA