• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Temelden kaçak kale! ’ın villasıyla ilgili skandal büyüyor

’ın ’un göbeğinde SİT alanında kalan villayı neredeyse sıfırdan yaptığını gösteren yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Bir fotoğrafta bodrum kat ilave edilen villanın tabanının komple delinip yıkıldığı görülüyor. Evin iç duvarları da komple yıkılıp yenilendi. 'nden Abdurrahman Şimşek'in haberi.

Temelden kaçak kale! Soner Yalçın’ın villasıyla ilgili skandal büyüyor

03.06.2020, 09:49

Sözcü gazetesi yazarı ve Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın'ın İstanbul'un göbeği Levent'te 'basit tadilat' gerekçesiyle yaptırdığı kale gibi kaçak inşaatın yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda Yalçın'ın SİT alanındaki evde çok detaylı yenilemeler yaptığı görülüyor. Görsellere göre villanın dış cephe duvarları hariç neredeyse tamamında işlem gerçekleştirilmiş. Öyle ki, villaya bodrum kat ilavesi bile yapılmış. Bir fotoğrafta odanın tabanına komple kalıp demir döşendiği görülüyor.

Fotoğraflar, Yalçın'ın Beşiktaş Belediyesi'ne 'basit tadilat yaptıracağı' beyanında bulunmasına rağmen çok kapsamlı inşaat çalışması yürüttüğünü gösteriyor.Villanın beton zemini kazılıp yeniden beton döküldü.

HER YERİNİ DEĞİŞTİRMİŞ
Ortaya çıkan fotoğraflara göre Soner Yalçın, evin içinin büyük bölümünü yıkıp yeniden yapmış. 'Basit onarım'da sadece pencere doğramaları, boya ve badana yapma hakkı varken evin değiştirilmedik noktasını bırakmamış. Komple yenilenen binada taşıyıcı sistemler, elektrik tesisatı, su tesisatı, kombi tesisatı, garaj, aydınlatma tesisatı, bahçe, mutfak, banyolar, çatı, ısıtma sistemi değiştirilmiş. Ayrıca villanın iç hacmi de artırılmış.Villanın çatısı da komple yıkılıp yeniden yapıldı.

BODRUM KAT İLAVE ETTİ
Yalçın, yenileme sırasında villaya bir de bodrum kat ilave etmiş. Ortaya çıkan fotoğraflarda, villa çatısının baştan yapıldığı, evin içinde birçok duvarın yıkıldığı, çelik konstrüksiyon ile yapının desteklendiği, en ilginci ise evin içinde bir çukur oluşturulup bu çukurun içinin kalıp demirle kaplandığı görülüyor. Binanın içi gibi dış yüzeyinin de kapsamlı bir tadilattan geçirilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Villanın birçok bölümünde yeni duvarlar örüldüğü, bazı duvarların yıkıldığı, her tarafa kalıplar çakıldığı görülüyor.Villanın iç duvarları yıkılıp bina iç hacmi genişletildi.

VİLLAYI BÜYÜTTÜĞÜ ORTAYA ÇIKMIŞTI
Soner Yalçın'ın 30 milyon TL'lik villasının toplam 393 metrekare olan kullanım alanını müştemilata 12 metre ilavesiyle 405 metrekareye çıkardığını Sabah Gazetesi dün kamuoyuna duyurmuştu. Yalçın'ın 'kaçak inşaatı'na CHP'li Beşiktaş Belediyesi'nin göz yumduğu anlaşılmıştı.
AK Parti döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kaçak çalışmalar için yerinde yapılan denetimde belge ibraz edilemediği gerekçesiyle tutanak tuttuğu belirlenmişti.

ABDURRAHMAN ŞİMŞEK/SABAH

İşte Soner Yalçın'ın kaçak kalesi! Basit tadilat dedi 'kale' yaptı! Sosyetik devrimci Soner Yalçın panikledi! 2 yıldır ödemediği kaçak köşkün borcunu bir günde ödedi Ege'nin en güzel yerlerinde rant vurgunu! Özdil, Portakal, Yalçın ve Dündar'ın kaçak yapılarına tepki yağıyor Sözcü’den büyük pişkinlik! Yılmaz Özdil, Soner Yalçın ve Fatih Portakal’ın kaçak inşaatlarını ifşa eden medyayı suçladılar Sözcü Yazarı Soner Yalçın'ın İzmir'de tarım arazisine diktiği kaçak villa böyle görüntülendi

Temelden kaçak kale! Soner Yalçın’ın villasıyla ilgili skandal büyüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.