• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP'li vekil, 'İspatlanırsa istifa ederim' demişti! Pınar Gültekin'in babası: Ben de kendimi öldürürüm

Son dakika haberine göre; Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından hunharca katledilen Pınar Gültekin'in avukatı Rezan Epözdemir, 'CHP'nin ahlaksız teklifi' ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in, 'İspatlanırsa vekillikten de, partiden de istifa ederim' sözlerini hatırlatan Epözdemir, acılı baba Sıddık Gültekin'in, 'Ben de aksi durumda kendimi öldürürüm' dediğini söyledi. Epözdemir, kendisinin arama kayıtlarını gördüğünü ifade etti, CHP'li ilçe başkanının da olayın içinde olduğunu belirtti.

CHP’li vekil, ’İspatlanırsa istifa ederim’ demişti! Pınar Gültekin’in babası: Ben de kendimi öldürürüm
SABAH

29.12.2020, 16:56

Türkiye'yi sarsan Pınar Gültekin cinayetinde, aileye zanlı hakkındaki şikayetin geri çekilmesi teklifiyle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Muğla'da katledilen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, CHP'li bir Muğla milletvekilinin kendisini arayarak zanlı Cemal Metin Avcı'la ilgili şikâyetini geri çekmesini istediğini söyledi. Habertürk'te katıldığı bir programda konuşan avukat Rezan Epözdemir sadece CHP'li bir Muğla vekilinin değil aynı zamanda bir ilçe teşkilat başkanının defalarca baba Sıddık Gültekin'i arayarak şikayetten vazgeçmesi istediğini belirtti. Ayrıca CHP Muğla vekili Süleyman Girgin'in, 'eğer bu iddia ispatlanırsa partimden de vekilliğimden de istifa ederim' sözlerine tepki gösteren Epözdemir, "Baba da bunun aksi söz konusu ise ben de kendimi öldürürüm diyor" dedi.

EPÖZDEMİR: "İLÇE BAŞKANI EN AZ 10 DEFA KENDİSİ İLE GÖRÜŞMÜŞ"

İddia ortaya çıktıktan sonra baba Sıddık Gültekin'i aradığını söyleyen Rezan Epözdemir: "Kendisine bu iddiaları sordum. Kendisi de bana dedi ki 'iddialar doğrudur' Hem bir milletvekili hem de sonrasında bir ilçe başkanı var. O ilçe başkanı en az 10 defa kendisi ile görüşmüş. O milletvekilini referans göstermiş. Sıddık Gültekin, onunla olan görüşme kayıtlarını ortaya koymuş. Bana bunu teyit etti" dedi.

EPÖZDEMİR: "BEN OLSAM HANGİ SİYASİ PARTİ OLURSA OLSUN AÇIKLARIM"

Söz konusu şahısları yargılama sürecinden sonra Sıddık Gültekin'in açıklayacağını belirten Epözdemir şunları söyledi:

"Meslek ettiği uyarınca bizim kalkıp kendisi böyle söyleyince o isimleri açıklamamız çok uygun olmaz. Ben tabi görüşmenin muhatabı değilim. Biz zati ben olsam hangi siyasi parti olursa olsun açıklarım ama görüşmenin muhatabı o olduğu için, iddia sahibi olduğu için kendisinin açıklaması daha uygun olacak. Yalnız bana kayıtları gösterdi. Gerçekten arama kaydı var. Bu ilçe başkanının konuşmaları ile ilgili de onlarca tanık var. Ankara'ya gidelim. Bu milletvekili ile bir araya geleli falan demiş."

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN GİRGİN'İN AÇIKLAMASINA TEPKİ

"Cumhuriyet Halk Partisi bunu inkar etmek ve reddetmek yerine bu süreçlerin üzerine gidip etkili bir parti içi soruşturma başlatıp disiplin mekanizmasını hayata geçirmesi gerekiyor" diyen Epözdemir, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in 'bu iddia ispatlanırsa partimden de vekilliğimden de istifa ederim' sözlerine tepki göstererek: "Baba da bunun aksi söz konusu ise ben de kendimi öldürürüm diyor" dedi.

Pınar’ın babasını Erbay mı aradı?

CHP'li vekil, 'İspatlanırsa istifa ederim' demişti! Pınar Gültekin'in babası: Ben de kendimi öldürürüm haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.