• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Deniz Baykal ve ekibini CHP'den koparacaklar! İkinci kumpas için düğmeye basıldı

Deniz Baykal 2010 yılında uğradığı kaset kumpası sonucunda CHP Genel Başkanlık koltuğunu bıraktı. Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a kurulan kumpasla CHP'yi teslim aldı. Baykal sonrası Atatürkçü, ulusalcı çizgiden ayrılan CHP Kılıçdaroğlu önderliğinde, başta HDP olmak üzere, KHK'lılar, PKK ve birçok yasa dışı örgütle aynı çizgiye geldi. Kılıçdaroğlu, köklerinden ayırdığı CHP'de kalan son Atatürkçü ve ulusalcı kesimi tasfiye etmek için yeniden düğmeye bastı. CHP lideri Kılıçdaroğlu bu kesimin önderi konumunda olan Deniz Baykal ve kendisine yakın olan kişileri partiden tamamen koparmak için, kaset kumpasına benzeyen yeni bir operasyonla bağlarını koparacak.

Deniz Baykal ve ekibini CHP’den koparacaklar! İkinci kumpas için düğmeye basıldı

06.07.2021, 11:00 Güncelleme Tarihi: 06.07.2021, 12:37

Cumhur İttifakı'na karşı FETÖ ve PKK'nın da içinde olduğu "dostlar ittifakı" kurmaya çalışan CHP, yine siyasi mühendislik projelerinin tam göbeğine oturdu. CHP'nin HDP, KHK'lılar, PKK'ya yakınlığı ile bilinen STK'lar, marjinal sol gruplar ve LGBTİ'lilerle toplantılarda boy gösterdiği bir dönemde, partideki Atatürkçü kanadın lideri pozisyonundaki eski Genel Başkan Deniz Baykal yeniden hedef oldu.

KASET KUMPASINA BENZEYEN YENİ BİR OPERASYON
FETÖ'nün verdiği suflelerle açıklamalar yapan suç örgütü lideri Sedat Peker, kaset kumpasını andıran iddialarla dolaylı yoldan Deniz Baykal'a itibar suikastı düzenledi. Hemen ardından da CHP ile "dostlar" diye tabir edilen gruplar arasında iletişimi sağlayan Zülfü Livaneli sahne aldı. Livaneli iddialarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gizli görüşme ve pazarlık iddialarına kadar vardırdı. "Baykal tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez" diyerek hassas göndermelerde bulundu.

DENİZ BAYKAL İKİNCİ KEZ NEDEN HEDEF?
Uzun yıllar siyaset yaptıktan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi tarafından tasfiye edilen CHP'liler, 3,5 yıldır ciddi sağlık sorunları ile mücadele eden 84 yaşındaki Deniz Baykal'ın yeniden hedef alınmasını bilinçli bir operasyon olarak niteliyor. CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Türkiye'ye yeni bir tezgan kurulduğunu ve Baykal'ın bu kapsamda hedef alındığını söyledi:

GÖRÜŞME İDDİASI YALAN
"Livaneli, siyasi yasaklı olduğu dönemde Erdoğan ile Baykal'ın buluştuğunu, yasağın kaldırılması karşılığında pazarlık yapıldığını iddia ediyor. Birincisi, bu görüşme yasak kalktıktan sonra gerçekleşti. 22 Şubat 2003 tarihinde gerçekleşen görüşmenin ana gündemi de 1 Mart Tezkeresi idi. Görüşmede Baykal, ABD askerlerinin Türkiye'ye gelmesine karşı tavrını ortaya koyuyor. Baykal hala bunun bedelini ödüyor."


Yılmaz Ateş

DEMOKRASİ KONFERANSI TUZAK
"Partide hala Baykal'la aynı çizgide düşünen insanlar var ve hala CHP'de çoğunluktalar. Şimdilerde Demokrasi Konferansı filan gibi şeylerle Türkiye'ye tezgah kuruluyor. Bu çerçevede partideki ulusalcı düşünen bizleri susturmak için tekrar Baykal'a saldırıyorlar. Bu onun hazırlığıdır. 15 Temmuz'a darbe diyemeyen, 20 Temmuz'a darbe diyen Kılıçdaroğlu, 'FETÖ'cüleri niye savunuyorsun?' diyenlere 'Haksızlıklar karşısında susamam' diyor. Peki şimdi partisi ve genel başkanları asılsız iddialarla hedef alınıyor. Kılıçdaroğlu susacak mı, yoksa dilsiz şeytan mı olacak?"


Zülfü Livaneli

HDP İLE İTTİFAKA KARŞI OLANLARA GÖZDAĞI
İsminin açıklanmasını istemeyen CHP'li 2 eski milletvekili de 84 yaşındaki tecrübeli siyasetçi üzerinden partinin ana omurgasına saldırıldığını aktardı. Vekiller, "Mevcut CHP yönetimi kurucu ilkelerden uzaklaştı ve 'dostlar' diyerek garip ittifaklardan beslenme çabası içerisine girdi. Bu ittifaka karşı çıkacak isimlere de liderleri konumundaki Baykal üzerinden gözdağı veriliyor. Deniz Baykal, dostlara kurban ediliyor" ifadelerini kullandılar.


Yıldıray Sapan

FETÖ VE ABD KILIÇDAROĞLU'NU SEÇTİ
Yeni Şafak'ın haberine göre; CHP eski Milletvekili Yıldıray Sapan, Deniz Baykal'a yönelik saldırıları Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki partinin ittifak arayışlarına bağladı: "Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'dostlar' dediği, içerisinde FETÖ ve PKK'nın da olduğu ittifaka karşı çıkabilecek son isimler de Baykal üzerinden tasfiye edilmek isteniyor. Baykal, dostlara kurban veriliyor. Yeni CHP'de ulusalcı kıyımı Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olması ile birlikte başlamıştı. Daha o dönemlerde ciddi eleştiriler yapmıştım. Her yeri sarmış bu insanlar, CHP adeta kanıyor aslında, bildiğiniz bitkisel hayatta. Bunun tek müsebbibi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. CHP'nin Deniz Baykal'a ihtiyacı var. CHP'yi uzaktan kumanda etmek isteyen FETÖ, ABD ve istihbarat servisleri, Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçti. Ne kadar ulusalcı, Türkiye sevdalısı, Atatürkçü insan varsa tasfiye ettiler. Ben de onlardan birisiyim. Ancak partimizi geri alacağız, o parti bizim.".

Deniz Baykal ve ekibini CHP'den koparacaklar! İkinci kumpas için düğmeye basıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.