Çıplaklara plaj

Giriş Tarihi:23.04.2010, 18:53 Güncelleme Tarihi:23.04.2010, 18:53
Emecik köyü Çakal sahilindeki plajın ilk konukları, 60 yaş üzerindeki 8 İngiliz olacak. Türkler, ancak yabancı acenteler üzerinden rezervasyon yaptırabilecek
DEMET GEREMELİ (DATÇA)

Datça-Marmaris yolu üzerindeki Hotel Adaburnu Gölmar Tesisleri'nin işletmecisi Özkan Karademir tarafından, tesise 17 kilometre uzaklıktaki Çakal mevkiiinde 150 dönüm arazi üzerinde çıplaklar plajı oluşturuldu.
Datça Yarımadası'nın güneyinde, Emecik köyü sınırları içindeki plaj, önümüzdeki cumartesi günü hizmete açılacak ve ilk konukları, 60 yaş üzerindeki 8 kişilik İngiliz kafile olacak.
Plaja ve gelenlerin giyinik olarak konaklayacağı Hotel Adaburnu Gölmar tesislerine daha çok İngilizler rağbet gösterirken, Almanya, Hollanda, Rusya, İsrail'de de pazarlama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

İZNE GEREK YOK
Hotel Adaburnu Gölmar Tesisleri'nin çıplaklar oteli olarak kullanılmayacağını belirten tesisin işletmecisi Karademir, yerleşim yerlerinden, gözlerden uzak arazide oluşturdukları plajı çıplaklar plajı olarak kullanacaklarını belirtti.
Performans Turizm Limited Şirketi pazarlama yetkilisi Ahmet Koşar da dünyanın her yerinde 'natürist" turizm faaliyeti yürütüldüğünü söyledi. Koşar, projede gayri ahlaki bir yön olmadığını vurgulayarak, "Sonuçta bu bir yaşam tarzı. Özel mülkümüzün içinde bu hizmeti vereceğiz. Buraya çıplaklar kampı açmak için de özel bir belgeye gerek yok. Bununla ilgili yasak da yok. Adaburnu Gölmar Tesisleri çıplaklar oteli olarak kullanılmayacak. Biz çıplaklar plajı açıyoruz. Otele gelen misafirlerimizi, çıplaklar plajına kendi araçlarımızla taşıyacağız. Zaten bu turistler nerede nasıl davranacaklarını çok iyi bilen insanlar. En önemlisi de zengin turistler" dedi.

TÜRKLER'E KAPALI
Plajın Türk müşterilere kapalı olduğunu, ancak yabancı ülke tur operatörleri aracılığıyla rezervasyon yaptıran Türk müşterilerin girebileceğini belirten Ahmet Koşar, plajı Amerikalılar'a da pazarlama çalışmalarının sürdüğünü anlattı. Koşar, "Rusya ve İsrail'den acenteler arıyor. Ama en fazla İngilizler ilgi gösteriyor. Sadece Türkiye'den pazarlamak istemiyoruz. Bizim insanımızın yapısına ters. Benim de yapıma ters. Ben çıplaklar plajında turistlerin yanına uğramayacağım bile. 1 Mayıs'ta ilk müşterilerimiz geliyor. İngiliz turistler ve yaşları 60'ın üzerinde. Plajın Datça'ya çok büyük getirisi olacak. Bu tür tesisler açarak Datça'daki turizmi çok iyi noktaya getirebiliriz. Yeter ki Datça halkı bize sahip çıksın, bize destek versin" dedi. Şu ana kadar 200 müşteri kaydı alındığını belirten Koşar, yeni oldukları için fiyatları düşük tuttuklarını kaydetti.
Amerika Teksas'tan Datça'ya gelerek plajda ve tesiste incelemelerde bulunan James Bailey ve Donna Daniels de Datça'da hizmet vermeye başlayacak olan çıplaklar plajını çok güzel bulduklarını ifade ederek "Datça harika bir yer. Plajı da çok güzel" diye konuştu.

Konaklama ücreti 70 euro

Zengin turistlerin gelmesinin beklendiği otelde kişi başına konaklama ücreti her şey dahil 70 euro olacak. Otel Datça ve Muğla çevresindeki gençlere istihdam yaratırken, yeri esnafı para kazanacak. Çiftçilerin ürettikleri ürünlerin değerlenmesi sağlanacak. Otelin ve plajın Datça'ya çok büyük getirisi olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.