KİTVAK'tan hasta yakınları için konukevi

Giriş Tarihi:05.10.2011, 20:46 Güncelleme Tarihi:05.10.2011, 20:46
Hasta ve Hasta Yakınları İçin Destek projesi kapsamında inşaatı tamamlanan konukevi, maddi imkanı olmayan refakatçıları ağırlayacak
2004 yılında İzmir'in ilk onkoloji hastanesi olan Ege Üniversitesi (EÜ) Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'ni hayata geçiren Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK), dev bir projeye daha imza attı. Hasta yakınlarının barınma sorunlarına bir nebze de olsa çözüm sağlamak amacıyla yürütülen HAYDİ (Hasta ve Hasta Yakınları İçin Destek) projesi kapsamında inşaatı tamamlanan konukevinin açılışı 7 Ekim Cuma günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.
Ege Üniversitesi kampusü içerisindeki Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'ne 100 metre uzaklıkta Hemşirelik Yüksekokulu yanında inşa edilen konukevinin yapımı hayırseverlerin bağış ve katkılarıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık maliyeti 2.5 milyon lira olan konukevi 2 bin 200 metrekarelik kapalı alanda 40 oda ve 102 yatak kapasitesi ile hayata geçirildi. Yılda yaklaşık 36 bin kişiye hizmet vermesi planlanan konukevinde çamaşırhane, dinlenme alanları ve kafeterya da bulunuyor.
30 ayda tamamlanması planlanırken 15 ayda bitirilen ve ihtiyaç sahiplerine kazandırılan konukevinin yapımında yoğun gayret ve çaba gösterildiğini dile getiren KİTVAK Yönetim KUrulu Başkanı Ramazan Soncul, "Konukevi, Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde kanser tedavisi gören çocuklar ve aileler ile yine Ege Üniversitesi Hastanesi'nin değişik kliniklerinde tedavi gören hasta yakınlarına konaklama olanağı sağlıyor. Hastasının yanında refakatçi kalamayan, ekonomik yetersizlikler yüzünden günü ve geceyi, sıcakta soğukta, yağmurda çamurda hastane bahçesinde geçirmek zorunda olan hasta ve hasta yakınlarını bu çileli konaklamadan kurtarmayı amaçlıyor" diye konuştu.

HAYDİ projesine büyük ödül

HAYDİ projesinin, 15. Geleneksel Tülay Aktaş İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Karşılıksız Hizmet ve Onur Ödülü'nü de kazandığını dile getiren Soncul, "Takdir edilmek, layık görülmek, verilen çabanın, koşulsuz gayretlerin bir teşekkürü olarak bizleri gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Heyecanımız büyüktür. Ödülü KİTVAK yönetim kurulu üyeleri, çalışanlarımız, icra komitesi üyelerimiz, gönüllülerimiz ve KİTVAK'a destek veren bağışçılarımız adına aldık. Bu çok özel ve anlamlı ödül ile güçlendik, yüreklendik" dedi.


kalan karakter 1000

nzh nzh

çok ama çok güzel aynı zamanda yararlı bir proje. esasen tüm hastanelerin bahçe yada yakınında olması gereken birşey. İzmir dışından gelip burada kalacak yeri olmayan bir çok hasta yakını var. Hayata geçiren ve emeği geçen herkezi tebrik ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.10.2011 19:53
Vatansever Vatansever

Projeye emeği geçen her kişi ve kuruluşa teşekkür ederiz. Böyle projelerin devam etmesi ülkemizin her açıdan geliştiği anlamına geliyor. İyi ki gönüllü kişi ve kuruluşlarımız var. Burada halkımıza önemli duyarlılık düşüyor. Bu gibi projelere az ya da çok emek, katkı vermek lazımdır..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.10.2011 10:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.