• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege'de Prof. Dr. Özkahya rektör adaylığını açıkladı

07.01.2016, 00:00 Güncelleme Tarihi: 07.01.2016, 16:45


Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi, Organ Nakli Merkezi Müdürü ve İç Hastalıları Anabilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özkahya, Ege Üniversitesi'nin gelecek dönem rektörlük seçimleri için aday olduğunu açıkladı.

Ege Üniversitesi rektörlüğü için adaylığını açıklayan Prof. Dr. Mehmet Özkahya, "60 yıldır Türk yükseköğretiminde söz sahibi kurumlardan olan Ege Üniversitesi, kurucu hocalarımızın üstün gayretleri ve fedakarca çalışan bireyleri ile yıllar içerisinde 60 bine dayanan öğrenci sayısı, 1701'i öğretim üyesi olmak üzere 3155 öğretim elamanı ve toplamda yaklaşık 7 bin 500 çalışanı ile hepimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ben de 1982 yılında Tıp Fakültesi öğrencisi olarak bu büyük aileye katıldım. Geçen süre içinde tüm eğitim ve akademik basamakları, bir ferdi olmaktan onur duyduğum Ege Üniversitesi'nde yaşadım. Kurumumda geçmişten başlayarak yönetsel görevler aldım. Halen İç Hastalıları Anabilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Başkanı, Organ Nakli Merkezi Müdürlüğü ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi görevlerini yapmaktayım. Önümüzdeki süreçte bu üniversite çatısı altında edindiğim deneyimleri üniversitemizin tüm çalışanlarıyla ve öğrencileriyle birlikte, demokratik bir ortam yaratarak şeffaflık ve katılımcılık ilkelerine tam uyarak kurumumuzu daha iyi konumlara taşımak için kullanmak istiyorum" dedi.

Akademik ortamın özgürlük ve bağımsızlığını koruyarak, üniversitenin Türkiye ve dünyadaki yerini daha yukarılara taşımak üzere üretkenliğinin arttırılarak sürdürülmesinin ilk hedefi olacağını belirten Prof. Dr. Özkahya, öğretim üyelerine, "Üniversitelerin var olma sebebinin bilim üretmek ve yaymak olduğu gerçeğini unutmadan üniversitemizin hedeflerine ulaşması için bu büyük ailenin bir neferi olarak atıldığım bu yolda hepinizin yeni yılını kutluyor, yeni yılın size, ailenize, üniversitemize, ülkemize ve dünyaya iyilikler getirmesini diliyorum" diye seslendi.

Ege'de Prof. Dr. Özkahya rektör adaylığını açıkladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.