• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“STAGE 7” belgeli ilk hastane Tire’de

“STAGE 7” belgeli ilk hastane Tire’de

29.04.2016, 00:00

Tire Devlet Hastanesi, Uluslararası Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu (HIMSS) tarafından verilen "STAGE 7" belgesini almaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Hastane yönetimi, dijital alanda peşi sıra yaptıkları reformlarla "STAGE 7" belgesi almaya hak kazandı.
Bu belgeyle Avrupa'nın 4'ncü, Türkiye'nin ise kamu ve özel hastaneleri arasında ilk hastanesi oldu. 2014 yılının mayıs ayında "STAGE 6" belgesi alan hastane yönetimi, 3 ay sonra sağlıkta en süt kademe olan "STAGE 7" belgesi için başvuruda bulunmuştu. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra 11 Şubat tarihinde Tire Devlet Hastanesi'ne gelen 7 kişilik HIMSS heyeti, yaptıkları incelemelerde yoğun bakım ünitelerindeki "karar destek" sistemlerinde belirlenen bazı eksikliklerin giderilmesini istemişti. Bunun üzerine seferberlik ilan eden hastane yönetimi Tire'deki iş adamlarından maddi yardım isteyerek eksikliklerin giderilmesi için harekete geçti. Sağlık Bakanlığı tarafından 2 milyon lira, hastane döner sermayesinden ise bir buçuk milyon lira harcanarak kurulan "kapalı döngü ilaç sistemi" ve diğer eksiklikler için duyarlı iş adamları da 200 bin lirayı aşkın para toplayarak yardım etti.

Belgeyi İstanbul'da alacaklar

Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Hayali, "Belgemizi Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve tüm hastane yöneticilerinin de katılacağı bir törenle 26-27 Mayıs tarihinde İstanbul'da alacağız. HIMSS tarafından 3 yılda bir denetlenip, dünyada sağlık alanında yenilikleri takip edip uygulayacağız" dedi.

NADİR UYSAL

“STAGE 7” belgeli ilk hastane Tire’de haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.