• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

'Sait Altınordu' ilk seferine çıktı

Sait Altınordu ilk seferine çıktı

06.05.2016, 14:34 Güncelleme Tarihi: 06.05.2016, 14:34

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan 15 yolcu gemisinden 10'uncusu olan ve İzmirliler'in Altınordu'nun efsane futbolcusu Sait Altınordu adının verilmesini istediği yolcu gemisi, açılış töreninin ardından ilk seferine çıktı. Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na Sait Altınordu'nun mini heykelini armağan etti.

Konak Vapur İskelesi'nde düzenlenen törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bazı CHP İzmir milletvekilleri, belediye başkanları, Altınordulu yönetici ve futbolcular, kulübün efsane futbolcusu Sait Altınordu'nun eşi Nimet Ayhan Altınordu, kızı Sibel Altınordu, damadı Hasan Altınordu ve kuzeni Abdullah Altınordu ile İzmirliler katıldı. İzmir'in efsane futbolcusu Sait Altınordu'nun, kulübe 16 yaşındayken girdiğini ve aralıksız 27 yıl futbol oynadığını anlatan Başkan Kocaoğlu, "Türk futbolunun en önemli simalarından biri olan Sait Altınordu, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kulüplerden aldığı teklifleri 'Ben İzmir'de yaşamak istiyorum. Altınordu'luyum' diye reddetmiştir. İzmir'de mücadele veren, 43 yaşına kadar meşin yuvarlağın peşinden koşan ve ondan sonra da Altınordu'da antrenörlük yöneticilik yapan Sait Altınordu'nun adını İzmirli hemşerilerimizin oylarıyla belirledik" dedi.

Konuşmasına bir hatırlatma yaparak devam eden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Pazar günü dünya çapında bir etkinliği İzmir'de gerçekleştireceğiz. Saat 14.00'te Gündoğdu Meydanı'ndan, koşamayanlar için koşacağız. Bu etkinlik için 8 bin kadar İzmirli kaydını yaptırdı. Dünyada 35 ilde bu etkinlik yapılıyor, elde edilecek gelir omurilik hastalarına bağışlanacak. İzmir 35 il içinde 8 bin kişilik katılımla 2'nci oldu, seneye umarım 1'inci oluruz. Türkiye her zaman olduğu gibi bugün de coğrafyasından ve dünyanın geldiği koşullardan dolayı sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Bu sıkıntılı süreci birlik beraberlik içinde aşmamız gerekiyor. Bir taraftan terör belası, diğer tarafta komşumuz Suriye'deki iç savaş ve oradan bize yansıyan 3 milyon göçmenin, ülke insanına, kültürüne, gelenek göreneğine ve ekonomisine verdiği zarar hepimizin malumu. Tüm zorlukları 78 milyon insanı bir sayarak atlatabiliriz. Ben hepinizi birlik beraberliğe ve ülke için bütünlüğe dayanışmaya çağırıyorum. İzmir'in yetiştirdiği efsane futbolcu Sait Altınordu'yu, İzmir Körfezi'nde vapurumuz salındıkça hatırlamak ve gelecek kuşaklara aktarmayı diliyorum" diye konuştu.

Daha sonra, Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na Sait Altınordu'nun mini heykelini armağan etti. Ardından da törene katılanlar Sait Altınordu yolcu gemisinin kurdelesini kesti. Sait Altınordu yolcu gemisi ilk seferini, körfezde törene katılanlarla yaptı.

'Sait Altınordu' ilk seferine çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN