• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’in ‘üniversiteli medya’sı yayında

, Çiğli Ana Yerleşkesi’nde yayın hayatına başladı. Merkezde televizyonda ilk program, radyodan ilk anons canlı yayınla gerçekleştirildi

İzmir’in ‘üniversiteli medya’sı yayında

17.05.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 17.05.2018,00:15

Medya ve İletişim Bölümü öğrencilerinin meslekleriyle ilgili pratik yapmalarına fırsat sağlayacak olan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Medya Merkezi yayın hayatına başladı.
İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın da katıldığı törende; televizyonda ilk program, radyodan ilk anons canlı yayınla gerçekleştirildi. Açılışa, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe, Genel Sekreter Nurettin Memur ve Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir, Yeni Asır Gazetesi Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, İzmir Medya Platformu üyesi gazeteciler de katıldı.

YENİ PROGRAM YAPILDI

"Medya Merkezi'nin basın ahlak kurallarını içselleştirmiş, bu bağlamda dürüstlüğü ilke edinmiş, mesleğinde oyunu kuralına göre oynayabilecek, o niteliğe sahip ve yeterliliği kazanmış öğrencilerimizi yetiştireceğine inanıyorum" dedi. Prof. Dr. Gökçe de, "Medya İletişim Fakültesi çatısı altında ilk defa farklı bir kurgu ile yola çıktık. Öğrencilerin üçüncü yıldan itibaren Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo Televizyon ve Sinema alanında uzmanlaşacakları özel bir ders programı hazırladık. Bu alanları Yeni Medya ve Sosyal Medya bölümleri ile de takviye ettik" diye konuştu.

​ÖĞRENCİLER İÇİN ŞAN


Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir ise, "Ben de Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. Orada da bu üniversitemizdeki gibi 2 yıl eğitim aldıktan sonra 3. ve 4. yılda mesleğimizi seçiyoruz. Fakat orada bir dezavantajımız vardı, üniversitemizde pratik yapacağımız alanlarımız yoktu. Onun için gazetelerde çalışmaya başladık. Sizler şanslısınız böyle bir medya merkezinin açılması ve bunun bir üniversitede olması önemlidir. Bu konuda katkıları olanlara çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

İKÇÜ'DEN TEŞEKKÜR PLAKETİ

Açılış sonrasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç'e teşekkü plaketi verdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe de Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir'e üzerinde 'İlme adanmış bir ömür' yazılı plaketi takdim etti.

NİDA ALADAĞ

İzmir’in ‘üniversiteli medya’sı yayında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA