• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

''deki koku hasta eder'

Kent genelinde yoğun şekilde duyulan ve İzmirlileri isyan ettiren kötü kokunun içinde, hidrojen sülfür olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ümit Erdem, “Uzmanlar, hidrojen sülfürün insanda sinir ucu tahribatına yol açtığını belirtiyor” dedi

'İzmir'deki koku hasta eder'

11.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.09.2018,00:19

METİN BURMALI

İzmir'in tamamını adeta esir alan ve Büyükşehir Belediyesi'nin tüm tepkilere rağmen görmezden geldiği kötü koku ile ilgili Avrupa Ekoloji Federasyonu Konsey üyesi Prof. Dr. Ümit Erdem'den çarpıcı bir açıklama geldi. Evinin penceresini açtığında çürük yumurtaya benzettiği ağır bir kükürt kokusu aldığını dile getiren Erdem, "Kötü kokunun kaynağı, araştırılması gereken bir kükürt dioksit. Biz 2000 yılında da koku ile ilgili araştırma yaptık. Bu kötü koku, içinde hidrojen sülfür barındırıyor. Uzmanlar da hidrojen sülfürün insanda sinir ucu tahribatına yol açtığını zaten belirtiyor. Bu koku hasta eder" dedi.

'İzmir'deki koku hasta eder' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA