• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kurtuldu

Atatürk Maskı kurtuldu

11.09.2018, 23:51

Buca’da Yeşildere sırtlarındaki dev çürümekten kurtuldu. Yeni Asır’ın defalarca bakımsız halini gündeme getirdiği 42 metrelik dev mask ’nce gerçekleştirilen onarım çalışmalarının ardından yeniden hizmete açıldı

İzmir'in Buca ilçesinde bulunan ve daha önce defalarca bakımsız haliyle gündeme gelen dev Atatürk Maskı, 160 gün süren bakım ve onarım çalışmalarının ardından yeniden hizmete açıldı. Buca Belediyesi'nce gerçekleştirilen çalışmaların ardından açılan maskın altı ise 'Atatürk Eğitim Atölyesi' olarak düzenlendi.

160 GÜNDE TAMAMLANDI

Mask ve atölyenin açılış töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu kutlamalarının hemen ardından İzmir'e böyle bir merkezi kazandırmaktan ve Atatürk Maskı'nı eski haline döndürmekten gurur duyduklarını söyledi.
Maskın tadilat ve bakımının 160 günde tamamlandığını ve 20 yıl boyunca onarıma ihtiyaç duymayacak şekilde düzenlendiğini belirten Piriştina, "Biz belediye olarak çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra burayı yaşatmak, Türkiye'ye duyurmak işi sizlerin. Çocuklarımız, gençlerimiz gelsin bu ülke nasıl kazanıldı, destanlar nasıl yazıldı, bu atölyede anlasın. Atatürk Eğitim Atölyesi sizleri bekliyor" dedi. Konuşmaların ardından 'Atatürk Eğitim Atölyesi' ve maskın açılışı gerçekleştirildi.

Atatürk Maskı kurtuldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN