• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yazdı Kılıçdaroğlu çizdi!

lideri , tıpkı 1 Eylül’de duyurduğumuz haberimizdeki gibi Büyükşehir ve 14 ilçe belediye başkanını yeniden aday göstermedi.

Yeni Asır yazdı Kılıçdaroğlu çizdi!
Giriş Tarihi: 18.2.2019

CHP'de krizler, kavgalar ve kaoslarla geçen İzmir'de belediye başkan adayı belirleme sürecini yakından takip eden Yeni Asır'ın, aylar öncesinden yazdığı flaş iddiaların doğruluğu, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü aday tanıtımı ile ortaya çıktı. Yeni Asır Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil, 1 Eylül 2018'de Bergama, Beydağ, Bornova, Çeşme, Dikili, Foça, Gaziemir, Karaburun, Karşıyaka, Konak, Menemen, Tire, Urla, Çiğli, belediye başkanlarının değiştirileceğini yazmıştı. Dünkü aday tanıtım toplantısında da bu gerçek ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 14 ilçe belediye başkanının üstü çizilirken onların yerine yenileri aday gösterildi.

TEK TEK ELEDİ
Siyasi hayatının en zor günlerini geçiren ve son seçimi olarak görülen Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partili belediye başkanların bazılarının Muharrem İnce'ye yakınlığı, bazılarının başarısızlığı, bazılarının hakkında Genel Merkez'e yapılan şikayet ve açılan yolsuzluk davaları nedeniyle, bazılarının ise vatandaş
tarafından sevilmemeleri ve halkla arasında büyük kopukluk olduğu için üzerini çizdiği ileri sürüldü.


YENİ İSİMLER
Tunç Soyer'in İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu CHP'nin ilçe belediye başkan adayları Aliağa'da Özcan Durmaz, Balçova'da Mehmet Ali Çalkaya, Bayındır'da Ufuk Sesli, Bergama'da İdris Yavuzyılmaz, Bayraklı'da Serdar Sandal, Buca'da Suat Nezir, Bornova'da Mustafa İduğ, Beydağ'da Feridun Yılmazlar, Çeşme'de Ekrem Oran, Çiğli'de Utku Gümrükçü, Dikili'de Adil Kırgöz, Foça'da Fatih Gürbüz, Gaziemir'de Halil Arda, Güzelbahçe'de Mustafa İnce, Menemen'de Serdar Aksoy, Menderes'te Mustafa Kayalar, Konak'ta Abdül Batur, Seferihisar'da İsmail Yetişkin, Karşıyaka'da Cemil Tugay, Karabağlar'da Muhittin Selvitopu, Karaburun'da İlkay Girgin Erdoğan, Kınık'ta Ahmet Özkan, Kemalpaşa'da Rıdvan Karakayalı, Narlıdere'de Ali Engin, Ödemiş'te Mehmet Eriş, Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel, Torbalı'da İsmail Uygur, Urla'da Burak Oğuz olarak tanıtıldı.

Yeni Asır yazdı Kılıçdaroğlu çizdi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA