• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

hayvan barınağındaki görüntülere tepki

Seferihisar hayvan barınağındaki görüntülere tepki

28.03.2019, 16:28

Masum Hayvanları Arama Kurtarma Derneği Üyesi Azize Mert, 'in ilçesindeki hayvan barınağında ortaya çıkan görüntülerin sorumlularının cezalandırılması gerektiğin ifade etti. Mert, "Tüm belediyelerden daha insani şartlarda gömebilmek adına acilen yapılmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

Masum Hayvanları Arama Kurtarma Derneği Üyesi Azize Mert ve beraberindeki hayvanseverler, Seferihisar ilçesindeki hayvan barınağında ortaya çıkan görüntülere tepki amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) ve Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) de hayvanseverlere destek verdi.

Dernekler adına açıklama yapan Azize Mert, Seferihisar Hayvan Barınağında ortaya çıkan görüntülerin insanlık dışı olduğunu ve kınadıklarını söyledi. Sorumlularının cezalandırılmasını istedikleri vurgulayan Mert, "Seferihisar Hayvan Barınağı tarafından yapılan mevcut görüntülerdeki yerin soğuk hava deposu olduğuna dair açıklama asla ve asla kabul edilemez. Görülüyor ki barınak ve bağlı olduğu belediye görevinin bilincinde ve hassasiyetinde değildir. Zira ölü dahi olsa defnedilmeden önce canlarımızın insanlık dışı şartlarda tutulmasına müsaade edemeyiz. Kamuoyuna yansıyan görüntüler ve fotoğraflar ortamın çok sağlıksız ve insanlık dışı olduğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır. Canlarımızın cansız bedenlerinin yerlerde sürünmesine asla göz yummayız, kalbimiz buna müsaade etmez. Nerede belediye, nerede yetkililer. Daha önce de benzer görüntülere sahne olan bu barınağa acilen müdahale edilmeli ve sorumlular cezalandırılmalıdır." dedi.Mert, ölen sahipsiz hayvanların daha insani şartlarda gömülmeleri için tüm belediyelerden acilen hayvan mezarlığı yapılmasını talep ettiklerini sözlerine ekledi.

İHA

Seferihisar hayvan barınağındaki görüntülere tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN