• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nde eylem

Gaziemir Belediyesi’nde eylem
Giriş Tarihi: 16.8.2019

Gaziemir Belediyesi'nde örgütlü olan Belediye-İş 4 No'lu Şube üyesi işçiler, kendilerine 'li Başkan tarafından sendika değiştirmeleri konusunda baskı uygulandığını iddia ederek eylem yaptı.

Gaziemir Belediyesi'nde örgütlü olan Belediye-İş Sendikası İzmir 4 No'lu Şube üyesi işçiler, kendilerine CHP'li Başkan Halil Arda tarafından sendika değiştirmeleri konusunda baskı uygulandığını iddia ederek eylem yaptı. Arda'nın makam şoförü vasıtası ile 600 işçiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) geçmeleri yönünde baskı yaptığını öne süren Şube Başkanı Ayhan Doğan, "Halil Arda, 'Ben tarafsızım, işçi tercihini yapsın' diyor, ama ne hikmetse şoförü sabahın 8'inden gecenin 2'sine kadar sendikamızdaki arkadaşlarımızla gruplar halinde görüşüyor. Tehditle işçileri DİSK'e bağlı Genelİş'e geçmeye zorluyor. Sayın Başkan'a sesleniyorum, ya şoförünüz sizden habersiz iş çeviriyor ya da siz gerçeği söylemiyorsunuz. Başkan'a çağrımızdır. İş barışından yana duruş sergileyin, işçinin anayasal ve sendika seçme hakkına müdahale etmeyin" dedi.

POLİSE ŞİKAYET ETTİLER

AYHAN Doğan, "Başkan, size sendika seçme hakkının anayasal ve yasal bir hak olduğunu, emekçilerin bir sendikaya üye olmaya ya da bir sendikadan istifa etmeye zorlamanın TCK'ya göre suç olduğunu hatırlatmamıza gerek yoktur" dedi. Doğan, daha sonra işçilerle polis merkezine gidip, Başkan Arda hakkında şikayette bulundu.

MERT ALPDÜNDAR

Gaziemir Belediyesi’nde eylem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN