• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

alanı yenileniyor

Behçet Uz Rekreasyon alanı yenileniyor
Giriş Tarihi: 19.1.2020

Büyükşehir Belediyesi Bornova’da bir süredir atıl durumda olan Dr. Alanı’nı yenileyerek cazibe merkezi haline getiriyor. Alanın 2021'de hizmete açılması planlanıyor.

Bornova'da bir süredir atıl durumda olan Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek cazibe merkezi haline getiriyor. Alanın 2021'de hizmete açılması planlanıyor. Meriç Mahallesindeki 180 bin metrekarelik alan uzun zamandır atıl durumdaydı.

KENT BALKONU OLACAK
REKREASYON alanında İzmir körfezine hakim kent balkonu, FIFA standartlarında futbol sahası, koşu ve bisiklet parkurları, trafik parkı, oyun, spor ve piknik alanları bulunacak. Kapalı girişler yeniden aktif hale getirilerek alanın güneyindeki Gültepe Mahallesi'yle bağlantı kurulması sağlanacak. Teraslara spor aletleriyle yeni işlevler kazandırılacak. Var olan yapısal alanlar da kentsel donatılarla zenginleştirilerek seyir terasına dönüştürülecek. Yenileme projesinde, alanda bulunan 3 bin 316 ağaç korunurken 496 yeni ağaç için ise yer ayrıldı.
KORUMA HAVZASINDA
Geniş yeşil yüzeylerde kurakçıl peyzaj bitkileriyle su tasarrufunun sağlanması planlandı. Yapısal birimler alanın büyük bölümünün su koruma havzasında yer alması nedeniyle mobil olarak tasarlandı. Alan İzmir'in eski Büyükşehir Belediye Başkanlarından Ahmet Piriştina tarafından 2003'te kullanıma açılmıştı.

Behçet Uz Rekreasyon alanı yenileniyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA