• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li Uygur’dan 8 memura kıyak

CHP'li Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur'un 'Güvenebileceğim kimse yoktu' diyerek oğlu Efe Uygur'u belediye şirketine genel müdür olarak atayıp, tepkiler üzerine geri adım atmasının ardından yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

CHP’li Uygur’dan 8 memura kıyak

27.8.2020

BEM-BİR-SEN DAVA AÇTI
İzmir Valiliği tüm belediyelere yazı göndererek 'Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'na başvuracak memurların listesini istedi ancak Torbalı Belediye Başkanı Uygur, iddiaya göre bu listeye sadece kendisine yakın olan 8 memurun ismini yazdırdı. Belediyeden sınav yapılacağına ilişkin hiçbir duyuru yapılmadığını belirten ve bu sınava katılmak isteyen yüzlerce personelin isyan ettiğini söyleyen BEM-BİR-SEN İzmir Şube Başkanı Hanefi Ertuğrul Çolak, sendika avukatları Murat Turgut Minar aracılığıyla yürütmenin durdurulması istemi ile dava açtı. Çolak, "Çırçır fabrikası gibi belediye yöneten başkan ne yazık ki yine yasa ve yönetmelik tanımamıştır. Kendine yakın memurlara kıyak yapmaya çalışmaktadır" dedi.

'BELEDİYEYİ ÇIRÇIR FABRİKASI GİBİ YÖNETİYOR'
TORBALI Belediyesi'nce CHP'li Uygur'a yakın olan ve çoğunluğu hali hazırda sınavla kadro alacakları makamlarda vekaleten müdürlük yapan 8 ismin listeye yazıldığını iddia eden Çolak, "Yasadan yönetmelikten anlamayan Uygur, adeta çırçır fabrikası yönetir gibi belediye yönetmektedir. Maalesef kendisine yakın 8 ismi bakanlığa bildiren Uygur, 9'uncu bir müracaatı 'Zaman geçti' bahanesi ile almamıştır. Tire Belediyesi'nde aynı durum olduğu için orada da gerekli hukuki işlemlere başladık" diye konuştu.

BAŞKAN UYGUR VUKUATLARI İLE TANINIYOR

KOLTUĞA oturur oturmaz Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve tehditlerde bulundu.
KENT meydanındaki 15 Temmuz kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in afişini kaldırttı.
OSMANLI Padişahı 2. Abdülhamit Han'ın ayyıldızlı tuğrasını saygısızca söküp attı.
TORBALI Belediyesi'nin inşaat halindeki yeni binasını beğenmeyip yeni bina yaptırmaya kalktı.
425 işçiyi 'Performans düşüklüğü', 'Tasarruf' gerekçesiyle işten çıkarttı.
ÜNİVERSİTE öğrencisi oğlu Efe Uygur'u 7 bin lira maaşla TORBEL A.Ş'ye müdür yardımcısı yaptı.
GÖZTEPE'YE tahsis edilen 104 dönümlük arazinin devrini iptal etti.

METİN BURMALI

CHP’li Uygur’dan 8 memura kıyak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.