• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de yaralı olarak bulunan tedavi altına alındı

'in Konak ilçesinde bulunan ve yaralı olduğu anlaşılan tedavi altına alındı. Kabuğunda kırıklar olduğu belirlenen caretta carettanın yolunu şaşırmış olduğu tahmin ediliyor.

İzmir'de yaralı olarak bulunan caretta caretta tedavi altına alındı

01.09.2020, 15:37 Güncelleme Tarihi: 01.09.2020,15:44

Konak vapur iskelesi yakınlarında bulunan caretta caretta, Doğal Yaşam Parkında tedavi altına alındı.


İzmir'de Konak vapur iskelesi yakınlarında ekipler tarafından yaralı halde bulunan iribaş deniz kaplumbağası (caretta caretta) Sasalı'daki Doğal Yaşam Parkında tedavi altına alındı. Kabuğunda kırık olduğu tespit edilen caretta carettanın yolunu şaşırmış olduğu tahmin ediliyor. Kaplumbağa tedavisi yapıldıktan sonra Muğla Dalyan'da bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine (DEKAMER) gönderilecek.İHBAR ÜZERİNE ARAMAYA ÇIKTILAR
Doğal Yaşam Parkı Müdürü Şahin Afşin, deniz kaplumbağasının oldukça bitkin halde bulunduğunu ve hemen müdahale edildiğini söyledi. Afşin, şöyle konuştu:

"Sabah 8.30 civarında Konak vapur iskelesinde bir vatandaşımızın ihbarı üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler hem karadan hem denizden caretta carettayı bulmak için seferber oldu. Konak iskelesinin köşesinde yaralı bulunan kaplumbağa hiçbir zarar vermeden gemiye alındı.

Daha sonra da Doğal Yaşam Parkına getirildi. Caretta caretta yolda zarar görmesin diye üzeri bir bezle örtüldü ve deniz suyuyla ıslatıldı. Konuyla ilgili Doğa Koruma Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğüne de bilgi verildi."

IHA

Manisa'da Türk Bayraklı peyzaj düzenlemesine çirkin saldırı Manisa'da kaçak içki operasyonu yapıldı Muğla'da kayıp iş adamının cansız bedeni dere yatağında bulundu

İzmir'de yaralı olarak bulunan caretta caretta tedavi altına alındı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA