• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Menemen seçimi için gözler mahkemede

Menemen'de eski CHP'li Serdar Aksoy'un yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmasının ardından yaşanan süreç devam ediyor.

Menemen seçimi için gözler mahkemede

15.12.2020

İçişleri Bakanlığı'nın mahkeme kararı sonrasında görevden el çektirdiği Aksoy'un yerine "başkanvekilliği" seçimi yapılmış CHP'li Deniz Karakurt kura yöntemiyle zafere ulaşmıştı. AK Partili aday Aydın Pehlivan, konuyu mahkemeye taşıyarak yasa gereği oylamanın açık ve şeffaf kutuda değil kapalı ve siyah torbada yapılması şartını gerekçe gösterilerek iptal istemiyle dava açmıştı. İzmir 2. İdare Mahkemesi'nin Menemen Belediyesi'ne verdiği 7 günlük süre resmen doldu. Belediyenin Cuma günü son olan süreden önce evrakları mahkemeye ilettiği ifade edildi. Seçim gününe ilişkin tutanaklar, zarf, oy pusulaları ve kamera kayıtları özel hazırlanan dosya içinde mahkemeye iletildi. Mahkeme heyeti talebi reddederse Başkanvekili Av. Deniz Karakurt görevine devam edecek.

Menemen seçimi için gözler mahkemede haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.