• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

merkezli operasyonunda gözaltı sayısı 198'e yükseldi

merkezli 62 ilde, 'nün () (TSK) içerisindeki yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısının 198'e yükseldiği öğrenildi.

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 198'e yükseldi

20.01.2021, 18:46

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren mahrem imamların, örgütsel faaliyetler ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki örgüt mensupları ile ankesörlü sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu bulunan kontörlü telefon hatlarından iletişime geçtiğini tespit etmiş ve İzmir merkezli 62 ilde operasyonun talimatını vermişti. 218'i muvazzaf 238 şüpheli hakkında gözaltı kararının verildiği soruşturma kapsamında, şuana kadar 198 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Şüphelilerden 7'si hakkında daha önce aynı konuda soruşturma bulunduğu, şüpheli olarak aranan bir kişinin de öldüğü öğrenildi.Öte yandan, farklı rütbelerde (albay, yarbay, binbaşı, yüzbaşı, üsteğmen ve teğmen) gözaltı kararı verilen şüphelilerin, FETÖ'nün mahrem imamlarıyla aralarında önceden belirledikleri şifreli konuşmalar yaparak örgütsel faaliyetlerin yerini ve zamanını bildirdikleri, bu amaç doğrultusunda kısa görüşmeler yaptıkları da belirlenmişti.Yine gözaltına alınan 11 teğmenin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra mesleğe başladığı öğrenildi. Diğer şüphelilerin yakalanması için İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması devam ediyor.

İzmir merkezli dev FETÖ operasyonu! 238 kişi için yakalama kararı Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan 11 FETÖ şüphelisi tutuklandı

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 198'e yükseldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.