• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in "Askıda fatura"sı yalanmış! ’nden 4 yaşında çocuğa icra takibi

Belediyesi'ndeki skandallar hız kesmeden devam ediyor. Gündemi sarsan haber ise iştiraklerinden ’nün ()'dan geldi. İZSU'nun 4 yaşındaki bir çocuğa icra takibi başlattığı öğrenildi. Haberle ilgili sessizliğe bürünen ise açıklama yapması bekleniyor.

Tunç Soyer’in Askıda faturası yalanmış! İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 4 yaşında çocuğa icra takibi

22.03.2021, 23:29

MUHAMMED UZUN / SABAH

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (İZSU) 4 yaşında çocuğa icra takibi başlattığı ortaya çıktı.

İZSU'nun; vefat eden babasının borcu sebebiyle 4 yaşındaki D.R.'na icra takibi başlattığı öğrenildi. D.R.'nun, 14 Haziran 2017 tarihinde doğduğu öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

HIZAL: "YAPTIĞINIZ HATALARIN BEDELİNİ İZMİR'İN EVLATLARINA ÖDETEMEZSİNİZ!"

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Özgür Hızal, "Kayıp kaçaktan dolayı yılda 660 milyon TL'yi havaya kaptıran İZSU'nun, 2017 doğumlu bir çocuğa, vefat eden babasının borcu sebebiyle icra takibi başlattığını üzülerek öğrendik. Yaptığınız hataların bedelini İzmir'in evlatlarına ödetemezsiniz!" dedi.

Özgür Hızal; İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de içinde bulunduğu CHP'li 11 Büyükşehir Belediyesi 'Başka bir su yönetimi mümkün!' diyerek bir çalışma yaptığını hatırlatarak, "Anlaşılıyor ki, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 'Başka bir su yönetimi mümkün' derken, vefat eden babasının yerine, 4 yaşındaki bir çocuğa, su faturası borcu nedeniyle icra takibi başlatmış. İzmir'de, CHP'li Büyükşehir başkanlarının bir araya toplanıp, daha önce yaptıkları gibi, sadece laf üzerinde kalan bir anlayış da hareket etmeleri bizleri yine şaşırtmadı" diye konuştu.

"4 YAŞINDA BİR ÇOCUĞA İCRA GÖNDERİRKEN 'ASKIDA FATURA'YI GÖREMEDİK!"

Özgür Hızal; "Daha önce çok defa övündükleri 'Askıda fatura'ya ne oldu da, 4 yaşında bir çocuğa icra gönderirken 'Askıda fatura'yı göremedik! Sosyal belediyeciliği PR çalışması ile karıştıranlar, sosyal belediyeciliği bile beceremediklerinin bizlere bir kez daha göstermiş oldular" şeklinde konuştu.TASLAK: "4 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞA İCRA TAKİBİ BAŞLATILMASI ZULÜM"

AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkanı Recep Tayyip Taslak da; "CHP'li İzmir Belediyesi'nin 4 yaşındaki bir çocuğa icra takibi başlatması zulümdür ve kabul edilemez. İzmir BB'nin bunu bile yapacağı aklımıza gelmezdi ve sonunda bunu da yaptılar dedirtti. Kardeşimizin sonuna kadar yanındayız" dedi.

4 YAŞINDAKİ ÇOCUKTAN 6 BİN 930 TL İSTENMİŞ
İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (İZSU)'nun 4 yaşındaki D.R.'ndan 6 bin 930 TL istediği öğrenildi.

İzmir'de su sayaçlarını çaldığı iddia edilen İZSU çalışanı tutuklandı Sayıştay raporuna giren usulsüzlüklerin sonu gelmedi... İZSU MUSKİ ASKİ saymakla bitmez ki!

Tunç Soyer’in "Askıda fatura"sı yalanmış! İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 4 yaşında çocuğa icra takibi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.