• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aysever’den Soyer’e tepki

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, gazeteci Enver Aysever'in okur yazarlık atölyesinde ders vermesi şartıyla çıktığı ve 238 bin lira ile sonuçlanan ihale konusundaki tartışmalar yeni bir boyut kazandı.

Aysever’den Soyer’e tepki

26.3.2021

Başkan Soyer kamuoyundan gelen yoğun tepki üzerine ihaleyi iptal etmek zorunda kalırken dün bir açıklama yapan Enver Aysever, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na tepki gösterdi.

'BAŞKAN SOYER KUŞKU YARATTI'
AYSEVER, Soyer'in "okur yazarlık" atölyesine ilişkin yaptığı açıklamasında ayrıntı vermediği için ücret üzerinden karalama kampanyasına maruz kaldığını belirtti. Aysever, "Sayın Tunç Soyer, maalesef süreci açıklamayarak kuşku yarattı. Sayın Soyer'i arayıp düzeltilmesini rica ettim. Halen de bekliyorum hakikatin kamuoyuna aktarılmasını" dedi.

'RAKAMLAR DOĞRU DEĞİL'
AYSEVER Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Söz edilen rakamlar asla doğru değildir. Yazarlık, TV programcılığı, atölye çalışması, tiyatro dışında faaliyetim yoktur. Medyada arkadaşlara çağrımdır, herkes mal varlığını açıklasın" ifadesini kullandı.

CHP'li belediyeler, Enver Aysever'e çalışmış Vatandaşların tepkisi Soyer'e geri adım attırdı! Enver Aysever'e yapılacak olan 238 bin 500 liralık ödeme iptal edildi!

Aysever’den Soyer’e tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.