• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Haydi kitaplar kumbaraya

Haydi kitaplar kumbaraya

11.11.2017, 18:21

Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş, “Eski yeni hiç fark etmez, elinizdeki kitapları, Kırçiçeği şubelerindeki kumbaralara atın. Çocuğunuza da ön ayak olun. Bir kitap bağışlayın hem sizin hem çocukların hayatı değişsin” dedi

NİHAN YARKENT

İnanmak başarmanın yarısıdır. Artık bu kural tüm dünyada geçerli. Kırçiçeği, Türkiye'nin geleceğine inanıyor.
Bu konuda en iyi yatırımın ise öğrencilerden geçtiğini biliyor. Onların elinden tutup geleceğe emin adımlarla ilerlemek istiyor. Bunu da söylemde bırakmıyor. İlk olarak Karacasu Anadolu Lisesi'ni yaptıran Kırçiçeği, bu kez öğrencileri en büyük hazine olan kitaplarla buluşturmak için yeni bir kampanya başlattı. Kırçiçeği'nin desteğiyle Kırçiçeği Anadolu Lisesi tarafından başlatılan Kitap Kumbarası kampanyasıyla toplanacak kitaplar, öğrencilere ulaştıracak. Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş, "Atacağınız her kitabı öğrencilerimize tek tek ulaştıracağız. Düşünün sizi etkileyen, hayatınızı baştan aşağıya değiştiren bir kitap, bir çocuğun da hayal lerini gerçekleştirmesini sağlayacak" diyor.

KIRÇİÇEĞİ SOSYAL SORUMLULUKTAN VAZGEÇMİYOR. NEDEN?

Vazgeçmiyoruz çünkü biz gönülleri bir olan insanlarız.
Sırtımızı dönmek yerine ellerimiz açıp, ellerinizi tutmak istiyoruz. Biliyoruz ki el ele verirsek hayat hepimiz için daha güzel olacak. Sosyal sorumluluk dediğimiz olay, aslında topluma karşı ödevlerimizin başında geliyor. Bu herkes için geçerli.
kültür, sanat , sağlık

NELER YAPTINIZ BUGÜNE KADAR?

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde yapılan hasta konuk evi için KİTVAK'a destek verdik. Bu çok önemli, bir şekilde hepimizin yolu hastaneye düşüyor, ne kadar zor süreçler yaşandığını biliyoruz.
İstedik ki KİTVAK'ın bu önemli projesine biz de destek olalım ve o zor günlerin biraz daha kolay geçmesine katkıda bulunalım. İyi ki de bunu yaptık. Sadece bunlar değil değerlerimize de sahip çıktık.
Çanakkale zaferinin anlatıldığı Çanakkale Yolun Sonu filminin ana sponsoru olduk, Karacasululu Demirci Mehmet Efe'nin hayatının anlatıldığı kitabı 30 bin adet bastırarak kültür hayatına kazandırdık.

SPORUN DA İÇİNDE YER ALIYORSUNUZ. BASKETBOLU SEVİYOR MUSUNUZ?

Kırçiçeği Bodrum Basketbol ile kadın sporcularımızı destekliyoruz. Basketbolu seviyorum hele bir de kadınların oynadığı basketbolu daha çok seviyorum. Sahadaki zorlu maçlar, sert antrenmanlar ve başarıya giden yol için durmayan bir mücadele bana da güç veriyor.

SEVİMLİ DOSTLAR

BU PROJELERDEN İŞE NASIL ZAMAN BULUYORSUNUZ?

Hayata geçirdiklerimiz sadece bunlar değil. Muhteşem Yüzyıl'ın Şeker Ağa'sı Yüksel Ünal'ın tasarımı olan tabaklarla, sokak hayvanlarının beslenmesine katkıda bulunmak için 20 şubemizde başlattığımız "Sen Yiyemezsen Ben Yerim ki" kampanyası ile her ay 2 ton yiyeceği HAYTAP aracılığıyla sevimli dostlara ulaştırıyoruz. Azalan kan stokları için Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi ile de kampanya başlattık.
Kırçiçeği çalışanları ve Kırçiçeği lezzeti aşıkları olarak üzerimize düşen görevi yaptık. Tüm bunlar işin dışında belki gerçekten zamanını alıyor. Ama hepsi değerli ve olması gereken işler. Eğer kendinizi yalnızca işe verirseniz, toplumu unutursanız o zaman zaten çalışmanızın hiçbir anlamı olmaz.

ÖĞRENCİLERİN FİKRİ

KİTAP KUMBARASI FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Biz daha önce Karacasu'da Kırçiçeği Anadolu Lisesi yaptırmıştık. Bu fikir oradaki öğrencilerimizden çıktı.
İşin güzel tarafı şu, bu kampanya ile anlıyoruz ki tıpkı bizim gibi topluma dokunmak, toplum için bir şeyler yapmak isteyen gençlere de örnek olmuşuz. Onlar da aynı bizim gibi çevrelerine katkıda bulunmak istiyor.
Biz de onların bu kampanyasına destek olmaya karar verdik. Kırçiçeği şubelerine ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere "Kitap Kumbarası" yerleştirdik.

PAYLAŞMANIN KEYFİNİ YAŞAYIN

BU KİTAPLAR NE OLACAK?

Kumbaranın içine atılan her kitap, bir öğrencinin dünyasını baştan aşağıya değiştirebilir. Kitaptan daha değerli bir şey kitap okumanın verdiği zenginlikten daha büyük bir zenginlik olamaz. Kitap Kumbarası'nı çocuklarımız için kurduk. Buraya atacağınız her kitabı öğrencilerimize tek tek ulaştıracağız. Düşünün sizi etkileyen, hayatınızı baştan aşağıya değiştiren bir kitap, bir çocuğun da hayallerini gerçekleştirmesini sağlayacak.
Biz şubelerimizde topladığımız kitapları Kırçiçeği Anadolu Lisesi'ne götüreceğiz. Öğrencilerimiz de onları köy okullarını götürecek.

SİZ BAĞIŞLAYIN BİZ ULAŞTIRALIM

KAMPANYAYA KATILMAK İSTEYENLERE NE ÖNERİRSİNİZ?

Eski yeni hiç fark etmez, elinizdeki kitapları, Kırçiçeği şubelerindeki kumbaralara atın. Çocuğunuzun atmasına da ön ayak olun. Paylaşmanın verdiği huzuru da çocuğunuza yaşatmış olursunuz. Siz kitapları verin.
Biz de onlara ulaştıralım. Bir kitap bağışlayın hem sizin hem çocukların hayatı değişsin.

Haydi kitaplar kumbaraya haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN