RABİA’NIN HAYALİ GERÇEK OLDU

Giriş Tarihi:06.12.2017, 17:32 Güncelleme Tarihi:06.12.2017, 17:32
Aydın’da bedensel engelli Rabia Asrak, ayak parmağıyla boya kalemlerini tutarak yaptığı eserlerinin yer aldığı 6’ncı resim sergisini Muğla’nın Bodrum ilçesinde açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresini de ayağıyla çizen Rabia Asrak'ın bir hayali daha gerçek oldu. Rabia, sağ ayağını kullanarak çizdiği resim ve tablolardan oluşan 16 eserini Aydın dışında ilk kez Bodrum'da özel bir okulda sergiledi. 'Benim Renkli Dünyam' isimli 6'ncı resim sergisi büyük ilgi gören Rabia, ayağıyla resim çizerek öğrencilere gösteri yaptı.

'HAYALLERİMİ RESMEDİYORUM!

Azmiyle herkese örnek olan Rabia yapılan söyleşide insanların hiçbir zaman yılmadan mücadele etmeleri gerektiğini söyledi. İlk kez Aydın dışında bir sergi açmış olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Asrak, 'Kendi iç dünyamı resmediyorum. Hayallerimi çiziyorum. En çok istediğim şeylerden biri de böyle bir sergi açmaktı. Hayalimi gerçeğe çevirmeme imkan sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra Türkiye'nin diğer illerinde sergiler açarak eserlerimi sanatseverlerle buluşturmak istiyorum' dedi.

KAZIM YÖRÜKÇE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.