• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hem oyuncu hem oyuncuların koçu

İzmirli sanatçı , sahnenin tozunu yutan gerçek tiyatro ve sinema emekçilerinden. , ve Keremcem gibi yıldızlara TV ve tiyatroda nasıl oynayacaklarını öğretti

Hem oyuncu hem oyuncuların koçu

11.03.2018, 00:00

KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ İZMİR - GÜRKAN ERTAÇ

Hani doğuştan yetenek derler, İzmirli sanatçı Ümit Çırak öyle bir kariyer sahibi.
Sanat olarak ne deniyorsa o özellikler onda var. Film oyuncusu, tiyatrocu, yönetmen, oyuncu koçu, pandomim yönetmeni gibi, 1969'da İzmir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü'nü bitirdi ama tüm aşkı, tiyatro ve o'nunla ilgili eğitimdi.
Müjdat Gezen Tiyatrosu Eğitim Merkezi'nde kendini yetiştirdi. 1993'te Oğuz Aral'ın asistanlık görevini yaptıktan sonra 5 yıl süreyle pandomim öğretmenliğinde bulundu.

BİRÇOK OYUNCU YETİŞTİRDİ

Ümit Çırak kendini o kadar geliştirdi ki, şimdi dizilerde başrol oynayan Aras Bulut İynemli, Wilma Elles, Keremcem gibi ünlü isimlere ve Emir Berke Zincidi gibi çocuk oyunculara da oyunculuk dersleri verdi, koçluk yaptı. 1997 yılında tiyatro öğrencilik döneminde Evrim Akın ile evlendi, ancak bu evlilik sadece 6 ay sürdü. Daha sonra Ceren Evgen Çırak ile hayatını birleştirdi.

OYUNCULUK ATÖLYESİ

Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi ile çalışmalarını sürdüren usta oyuncu Ümit Çırak, Süper Baba, Eşkiya, Baba Evi, Masumiyet, Son Bakışta Aşk, Sıdıka, Meleğin Selamı, Çamur, Martılar, Kabuslar Evi, Fırtına, Son Ağa, O-kul, Taş Mektep, İbret-i Alem ve Halam Geldi gibi bir çok projede rol aldı. Halen sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğuna devam eden Ümit Çırak, 2009'da Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi'ni kurdu.

Hem oyuncu hem oyuncuların koçu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA