• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kamera arkasında unutulmaz aşklar

Kamera arkasında unutulmaz aşklar

05.05.2018, 22:55

BÜLENT GÜRLÜK

Dünya sinema tarihinde, aynı filmde rol alan oyuncular arasındaki aşk ilişkilerine yeterince aşinayız. Film setlerinde tanışan, yakınlaşan, aşk yaşayan hatta bu aşkı uzun yıllar sürecek evliliklere dönüştüren birçok ünlü çifti burada sıralamak mümkün. Ama yapmayacağız...
Çünkü bu haftanın konukları onlar değil. Bu kez oynadıkları filmlerin yönetmenleriyle aşk yaşayan ünlü aktrisleri huzurlarınıza taşıyacağız.
Aralarında kısa süreli aşk ilişkisi yaşayanlar da var, gıpta edilecek ömürlük hayat arkadaşlıkları kuranlar da...

ARİADNA GİL

Yeteneğiyle dünyayı hayran bırakan sempatik İspanyol aktris Ariadna Gil, rol aldığı Masterpiece (2000), Salamina Askerleri (2003), Welcome Home (2006) ve Kapalı Gözlerle Hayat Kolay (2013) filmlerinin yönetmeni David Trueba ile bu filmlerin tarihçesi kadar uzun süren bir hayat arkadaşlığı yaşadı. Leo Trueba ve Violeta Rodríguez adlı iki çocuğu olan çift de ne yazık ki geçtiğimiz yıl yollarını ayırdı.

MAYA RUDOLPH

Televizyon dünyasının eğlenceli karakterlerinden Amerikalı komedyen ve aktris Maya Rudolph ile yönetmen Paul Thomas Anderson arasındaki aşk evliliği 2001'den bu yana sürüyor.
Filmlerinin başarısında, karısının kendisine ilham kaynağı olmasının etkisini her zaman itiraf eden ünlü yönetmen Anderson'un 2014 yılında çektiği 'Inherent Vice' filminin oyuncuları arasında eşi Maya Rudolph da yer aldı.

MİLLA JOVOVİCH

'Resident Evil' adlı bilgisayar oyununun sinemaya uyarlandığı filmde adını dünyaya duyuran güzel model ve aktris, 'Beşinci Element' filminde kendisini tercih eden yönetmen Luc Besson'la çalışırken aralarında büyük bir aşk doğdu. 1997 yılında evlenen Milla Jovovich ve Luc Besson çifti iki yıl sonra ayrıldı.

KATE WİNSLET

Oscar, BAFTA, Emmy, Grammy ve Altın Küre ödüllü İngiliz oyuncu Kate Winslet de yönetmenin kalbini çalan aktrisler arasında. Güzel yıldız aşık olduğu Sam Mendes ile 2003'te hayatını birleştirdiğinde 28 yaşındaydı. İkilinin mesleki açıdan ise yolları 2008 yılında 'Hayallerin Peşinde' filminde kesişti. İki de çocukları dünyaya gelen çift 2010'da ayrıldı.

KRİSTEN STEWART

Amerikalı başarılı aktris Kristen Stewart'ın, 2012 yılında rol aldığı 'Pamuk Prenses ve Avcı' filminin yönetmeni Rupert Sanders ile yaşadığı aşk ilişkisi o dönemde yabancı magazine damgasını vurmuştu.
'En iyi öpüşme sahnesi' dalında ödüllü Kristen'ın sevgilisi Sanders ile sokak ortasında kimseyi umursamayan pozları gazetelere 'büyük aşktan kareler' olarak yansımıştı.

OLİVİA MUNN

Bu kez taciz skandalıyla anılan bir yönetmen ve aktris arasındaki ilişkiden bahsedeceğiz.
Ünlü oyuncular Olivia Munn, Katharina Towne, Jaime Ray Newman, Eri Sasaki ve Jorina King, yönetmen Brett Ratner'i kendilerini taciz etmekle suçlamıştı.
Ancak bu altı kadından sadece Olivia Munn taciz konusunda isim vermeden eleştiride bulunmuş, Ratner ise kast edilen kişinin kendisi olduğunu itiraf ederek iddiaları yalanlamıştı. Çünkü Ratner'e göre güzel aktris kendisine aşıktı ve iddia ettiği olay film setinde kendisini ziyarete geldiği sırada yaşanmıştı

J. LAUREN ADAMS

Amerikalı ünlü aktris, 30'dan fazla sinema filmiyle dikkat çeken bir isim olmasına rağmen, kendisi sinema setlerinde aşk yaşadığı Kevin Smith filmleriyle adını duyurdu. Bunların başında da 1995 yapımı 'Aylak Fareler' ve 1997'de çekilen "Amy'nin İzinde" filmleri gelmektedir.

RACHEL WEİSZ

2011 yılından bu yana ünlü oyuncu Daniel Craig'le evli olan Rachel Weisz, öncesinde 9 yıl Yahudi asıllı ABD'li yönetmen Darren Aranofsky ile hayatını paylaştı.
İkili Londra'da tanışmış ve güzel aktris aşık olduğu adam için New York'a taşınmıştı. 2005'te nişanlanan Weisz ve Aronosfky'nin bir yıl sonra Henry adını verdikleri oğulları doğdu. Hiç evlenmeyen çift 2010'da ayrıldı. İkiliyi aynı sette buluşturan yapım ise Aronosfky'nin 2007 yılında çektiği 'Kaynak' filmiydi.

LESLİE MANN

Leslie Mann'ın hayatı, 1996'da oynadığı 'Baş Belası' filminde kesişti yönetmen Judd Apatow ile... Apatow bu filmin yönetmeni değil senaristiydi. İkilinin o yıl başlayan aşkı bir yıl sonra evlilikle taçlandı. Maude ve Iris adlı kızları olan çift, 40 Yıllık Bekar (2005), Kaza Kurşunu (2007), Matrak Adamlar (2009) ve Eyvah Yaş 40 (2012) filmlerinde birlikte çalıştı.

HELENA CARTER

Londra doğumlu İngiliz aktris Helena Bonham Carter, yönetmen Tim Burton'ın Maymunlar Gezegeni, Büyük Balık, Ölü Gelin, Charlie'nin Çikolata Fabrikası, Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytani Berberi, Alis Harikalar Diyarında ve Karanlık Gölgeler filmlerinde rol aldı. Bu süreçte birbirine aşık olan Carter ile Burton 2001'de evlendiler ve 2014 sonuna dek öyle kaldılar.

CAYETANA CUERVO

İspanyol televizyonlarının başarılı sunucusu ve sinema yıldızı Cayetana Guillen Cuervo, 1998 yılında rol aldığı 'The Grandfather'ın çekimleri sırasında filmin yönetmeni, kendisinden 25 yaş büyük Jose Luis Garci'ye gönlünü kaptırdı. 2005 yılından bu yana Filistinli fotoğrafçı Omar Ayyashi ile evli ve bir çocuk annesi olan Cuervo, Garci'yle aşk yaşadığı dönemde magazin dünyasında bomba etkisi yarattı.

Kamera arkasında unutulmaz aşklar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN