• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evliliğin motoru aşk direksiyonu duygu

Evliliğin motoru aşk direksiyonu duygu
Giriş Tarihi: 15.9.2019

Toplumun temel taşı olan aile kurumunda aşkın ve mantığın bir arada dengeli bir şekilde bulunması gerektiğini belirten psikiyatrist Prof. Dr. , duyguyla aşk arasında mutlaka bir ilişki olması gerektiğini söyledi.

Toplumun temel taşı olan aile kurumunda aşkın ve mantığın bir arada dengeli bir şekilde bulunması gerektiğini belirten psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, duyguyla aşk arasında mutlaka bir ilişki olması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Bir otomobil düşünün. Bu otomobilin motoru ve direksiyonu var. Direksiyon nereye gideceğini yönlendirir, motor da enerji verir. Motor aşktır. Direksiyon da duygudur. İkisinin muhakkak birbirini tamamlaması gerekiyor" uyarısında bulundu.

MANTIK DA OLMALI
Prof. Dr. Tarhan, toplumun temel taşı ailenin sağlıklı bir şekilde işleyişinde eş seçiminin önemine işaret etti. Evlilikte ideal olan şeklin hem aşk hem de mantığın bir arada bulunduğu model olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Doğru olan ikisinin bir arada olduğu evliliklerdir. Hayatın gerçekleriyle karşılaşıldığı zaman aşk buharlaşıyor. Mantık evlilikleri ise ilk krizde dağılır. Krizleri yenmek için de duygu lazım" değerlendirmesini yaptı.

Evliliğin motoru aşk direksiyonu duygu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN