• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir Karşıyaka fanatiği: Vahide Perçin

Bir Karşıyaka fanatiği: Vahide Perçin

13.02.2018, 16:23

Çocukluğunda erkek takımlarıyla futbol oynadığı için “Erkek Vahide” adı takılan ünlü TV ve film sanatçısı Vahide Perçin (Gördüm) öyle bir KSK hastası ki, kurduğu şirketin adını bile Kaf-Kaf sloganıyla 35.5 koydu

KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ İZMİR - GÜRKAN ERTAÇ

İzmir'den sayısız ünlü sanatçı, kültür elçileri yetişti, yurt çapında üne kavuştu. Bunların arasında Vahide Perçin'in özel bir yeri var. Muhteşem Yüzyıl Dizisi'nde Meryem Uzerli'den Hürrem rolünü devralan Vahide Perçin'in yaşının büyük olması herkese dert oldu. Ancak o, dizideki oyunculuğuyla kendisine karşı çıkanlara nasıl bir yetenek olduğunu gösterdi. Perçin'i ilk olarak 2003 yılında "Bir İstanbul Masalı"nda Ahu Türkpençe'nin annesi Suzan olarak izledik.

KOCAMAN KÖŞKÜ YÖNETTİ

Vahide Perçin, "şöhret" olmak için ileri sayılabilecek bir yaştaydı ama öyle bir yaşam birikimi vardı ki, kısa sürede yolda yürüyemeyecek kadar sevildi. Perçin, müştemilatta yaşayan ailesinin davranış ve söylemleriyle onurunu korurken, köşkün zenginlerine nasıl davranılması gerektiğinin süper bir örneğini sunmuştu. Suzan'ı, haftalarca heyecan ve zevkle konuk ettik. Perçin ailesinin 1965 doğumlu kızı Vahide'nin çocukluğu, Alsancak'ta, Bornova Sokağı'nda geçti.

TAM BİR SOKAK ÇOCUĞU OLARAK...

Gazi İlkokulu'nun futbol sahası olarak kullanılan bahçesinde erkek arkadaşlarıyla futbol oynamaya bayılıyordu.
Ağabeyi Güven'in torpili olmadan mahalle takımına alınmak istedi, becerdi.

HEP ANNE ROLLERİ GELDİ

Yıllar sonra Ankara Sanat Tiyatrosu'na (AST) girerken kocası Altan Gördüm'ün torpilini de istemedi...
Sadece kendi bileğinin gücüne güvenen, biraz da "erkek gibi bir kızdı" özetle. Belki biraz da annesiz büyüdüğünden...
Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü sınavını birincilikle bitirdi, okuldan da yine birincilikle mezun oldu. Bir dershanenin gecesinde sunuculuk yaparken tanıştığı Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncusu Altan Gördüm ile evleniverdi.
Mezun olunca da Ankara'ya taşındılar.
1994'te kızı Alize doğdu. Onun okul ücretinin zorlamasıyla ekonomik sıkıntılar baş gösterince Vahide Gördüm, daha iyi bir para alabilmek için Adana Devlet Tiyatrosu'na gitti.
Ankara'ya tayini bekleyerek geçirdiği iki senenin sonunda ölen annesinin cenazesine gitmek için izin alamayınca o gece içi kan ağlayarak oynadı ve kararını verdi, istifa etti.
Ekranda habire anne rolleri oynuyordu.
Hatta ikinci sinema filmi "İlk Aşk"ta kendisinden beş yaş küçük Halit Ergenç'in annesini canlandırdı.
Çocukluğundan beri iyi bir futbol oyuncusu ve seyircisi olan Vahide Perçin, Karşıyaka'yı o kadar seviyor, o derece bağlı ki, okulunun adı bile Akademi 35,5.

KANSERE KARŞI DAĞ GİBİ

Adını Feriha Koydum'un Zehra'sını oynarken meme kanseri teşhisi konduğunda dağ gibi durdu, tedaviye başladı. O gür, uzun saçlarını kazıtmış, çıplak kafasıyla görmeye başladık sokaklarda. Hastalığı yendi ama 2012'nin son günlerinde boşanacaklarını açıkladılar. Vahide ve Altan Gördüm, ayrılsalar da kızları Alize istediği için şu an birlikte yaşıyor. Ayrıca yine nikah kararı aldılar.

Bir Karşıyaka fanatiği: Vahide Perçin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN