• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ile kilo verin

Funda yaprağının iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücü olduğunu ifade eden , yemeklerden sonra içilen çayının yağların eritilmesine yardımcı olduğunu belirtti

Funda yaprağı ile kilo verin
Giriş Tarihi: 28.1.2019

HER İŞİN BAŞI SAĞLIK - MERT ALPDÜNDAR

Ülkemizde son verilere göre obezitenin giderek en büyük sağlık sorunlarından biri haline geldiğini söyleyen Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, bu problemin çözümünün doğada olduğunu söyledi. Bingöl, "Funda yaprağı, obezite ve kilo alma problemi yaşayanlara çare olacaktır" dedi.

OBEZİTE ÜLKEMİZDE YAYGINLAŞIYOR

Dünyada en yaygın sağlık sorunlarının başında gelen obezite, yeme alışkanlıkları ve yaşayış biçiminin değişmesi nedeniyle ülkemizde de her geçen gün artmakta. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en büyük sağlık sorunlarının başında gelen obezite, aynı zamanda vücudumuzda kalp ve diğer organların etkilenmesine de neden oluyor. Doğanın nimetlerinden yararlanmak gerektiğini ifade eden Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, obezite ve kilo probleminden kurtulabilmenin doğal çözümlerini Yeni Asır ile paylaştı. Diyabet, koroner kalp hastalıkları, tansiyon, karaciğer ve kanser gibi hastalıklara davetiye çıkaran obezite, toplumun çoğu kesimini tehlikeye atıyor. Bir kişinin normalde olması gereken vücut yağı en az yüzde 20'den yüksekse 'obez' kabul edilir.

ENERJİ DENGESİNE UYGUN BESLENME

Genetik faktörler, bazı hastalıklar, hormon problemleri, hareketsiz yaşam, fiziksel problemler, kullanılan ilaçlar ve beslenme alışkanlıklarının yanında bazı ruhsal problemler obezitenin gelişmesinde etkilidir. Son yıllarda obezitenin artmasındaki en büyük etken olarak fastfood beslenme tarzı gösteriliyor.
Özellikle küçük çocukların tercih ettiği fastfood gıdalar, vücudun yağlanmasına neden oluyor. Obezitenin tedavisinden önce, önlenmesi doğrudur. Şişmanlığın önlenmesinde en önemli mesele küçük yaştan itibaren enerji dengesine uygun bir diyetin uygulanmasıdır. Bu ise bireyin besinlerin enerji değerleri ile enerji harcaması konusunda bilinçli olması ve enerji dengesine uygun beslenme alışkanlığı kazanması ile olur.

FUNDA YAPRAĞI ÇAYI İLE 6 AYDA EN AZ 10 KİLO

Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, "Funda yaprağı, diyetle birlikte muhteşem bir yağ yakıcı olarak görev yapar. Funda yaprağını 6 ay boyunca kullanan kişi sağlıklı biçimde en az 10 kilo verdiğini görecektir. 250 gram funda yaprağı, 10 adet karanfil ile birlikte 5 litre suda 10 dakika kaynatılmalı. Kaynayan çay bir hafta boyunca dinlendirildikten sonra sabah ve akşam aç karnına bir bardak içilmeli. Bunu düzenli uygularsanız sonuçlarını mutlaka göreceksiniz" dedi. Bingöl, "Funda yaprağı vücuttaki yağları eritiyor, söktürücü ve terletici özellikleri sayesinde zayıflamaya yardımcı oluyor. Ayrıca funda yaprağı, böbrekleri ve idrar yollarını harekete geçirerek vücuttaki ödemin atılmasını da sağlıyor. Çayın kullanım dozu kişinin bünyesine göre ayarlanmalı" şeklinde konuştu.

Funda yaprağı ile kilo verin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA