• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Altın kedi’ ödülleri sahiplerini buldu

ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkısıyla bu yıl 20'ncisi düzenlenen 'nde 'Altın Kedi' ödülleri sahiplerini buldu.

‘Altın kedi’ ödülleri sahiplerini buldu
Giriş Tarihi: 12.11.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkısıyla bu yıl 20'ncisi düzenlenen İzmir Kısa Film Festivali'nde 'Altın Kedi' ödülleri sahiplerini buldu. 136 ülkeden 10 binin üzerinde filmin başvurduğu festivalde, finale kalan 37 film, uzman jüri üyeleri tarafından ödüllendirildi. Festival direktörü Yusuf Saygı, "İzmir'de gerçekleşen ve Türkiye'nin en iyisi olarak gösterilen festivalimizin yurt dışı gücünü artırmak için Avrupa Festivaller Birliği'ne üye olduk. Üretilecek olan kısa filmler ile İzmir'in tanıtımına da çok büyük katkıda bulunmak istiyoruz" dedi.

4 DALDA BÜYÜK BAŞARI

İstanbul'dan katılan Burcu Aydar, 'Ablam' adlı kısa filmiyle, En İyi Kurgu, En İyi Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Kurmaca dallarında toplam 4 ödül kazandı.

‘Altın kedi’ ödülleri sahiplerini buldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA