• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'un kader günü

’ya gönderilen ilk savunma işe yaramadı, yetkililer oyuncuyla uzlaşılması gerektiğini yineledi. Başkan Baygeldi ve kurmayları, Portekizli oyuncu ve avukatı Rotman’la bugün 17.00’ye kadar anlaşmak zorunda

Manisaspor'un kader günü

29.06.2018, 00:00

2. Lig'e düşen Manisaspor, takımda 6 yıl önce forma giyen eski futbolcusu Makukula'dan kaynaklı yaklaşık 1.9 milyon Euro borcu bugün saat 17.00'ye kadar ödeyemezse veya yapılandıramazsa FIFA tarafından 3. Lig'e düşürülülecek.
Makukula'nın avukatlığını yapan Alexis Rutman'la ve Portekizli oyuncuyla görüşmelerini yoğunlaştıran başkan Bülent Baygeldi ve kurmayları, kaynak arayışlarını hızlandırdı.

İKNA EDİLMELİ

Tarihinin en sıkıntılı mali tablosunu yaşayan ve günlük kurla 10 milyon TL tutan bu parayı ödeyebilmesi imkansız görülen Manisaspor, oyuncu ve vekilini taksitlendirmeye ikna edemezse büyük yaptırımla karşı karşıya kalacak. FIFA Disiplin Komitesi'nin, verdiği süre bugün saat 17.00'de doluyor. FIFA'nın, siyah-beyazlıları Makukula'dan kaynaklı borçlar nedeniyle bugünkü toplantısında küme düşürme ihtimali var.

Öte yandan kulüpte 2009-2012 yılları arasında forma giyen Kanadalı Simpson'a, faizleri hariç 750 bin Euro ve 30 bin İsviçre frangı borç ödenemezken, kulübün sezona -6 puanla başlaması kesinleşti.

SAHADA SAVAŞACAĞIZ

Manisaspor'da teknik direktör Erkan Aslan, taraftarlara savaşçı bir takım sözü verdi. Aslan, "Benim olduğum yerde savaşmayan, ruhunu ortaya koymayan bir takım olma şansı yok" dedi. Yense de yenilse de oynadığı futbolla alkışlanan bir takım oluşturacaklarını ifade eden genç teknik adam, "Şehri yeniden ayağa kaldırabilecek bir takım oluşturmak istiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Bu forma için canını dişine takıp ruhunu ortaya koyacak futbolcu grubundan oluşan bir takım yapacağız. Sahaya karakterimizi koyacağız" dedi.

NİCE YILLARA MANİSASPOR

Kuruluş tarihinin 53. Yaş gününü önceki gece 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda kutlayan Manisaspor buyük çoşku yaşadı. Meşalesini alıp meydana gelen Tarzanlar gönül verdikleri takımlarının 53. Kuruluş yıl dönümünü doyasıya yaşadı. Manisaspor kulübü ile 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen kutlamaya başkan Bülent Baygeldi, yöneticiler ve teknik heyet katıldı.

Manisaspor'un kader günü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.