• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’deki final seyircili

, Gürsel Aksel Stadı’nda 18 Mayıs Salı günü Beşiktaş ve Antalyaspor arasında oynanacak olan dev maça kapasitenin üçte biri oranında taraftar alınacağını açıkladı.

İzmir’deki final seyircili

10.5.2021

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), daha önce İzmir'deki Göztepe'nin sahası olan Gürsel Aksel'de oynanacağını açıkladığı Ziraat Türkiye Kupası Finali için sürpriz bir karar aldı. Tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle spor müsabakaları uzun süredir taraftarsız oynanıyor. Ancak federasyon, 18 Mayıs Salı günü İzmir Gürsel Aksel Stadı'nda Beşiktaş ile Antalyaspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde stat seyirci kapasitesinin üçte biri oranında taraftar alınacağı açıkladı. 9 Eylül 2017'de temeli atılan Gürsel Aksel Stadı, 20 bin 35 koltuk kapasitesine sahip. Buna göre, federasyonun kararı sonrası stada yaklaşık 6 bin 500 taraftarın alınması bekleniyor. Stat geçen sezon Süper Lig'de 26 Ocak 2020'de Göztepe'nin Beşiktaş'ı ağırladığı karşılaşma ile kapılarını futbolseverlere açmıştı. TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Seyircilerin final müsabakasını güvenli bir şekilde izlemeleri için gerekli tüm sağlık tedbirler alınacak olup detaylar ayrıca açıklanacaktır. Söz konusu uygulama sadece Ziraat Türkiye Kupası finali için geçerli olacaktır" denildi.

İzmir’deki final seyircili haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.