• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

CHP’nin adalet çıkmazı

CHP’nin adalet çıkmazı

30.9.2017 21:44 , Güncelleme Tarihi: 30.9.2017 22:42

CHP’nin Çanakkale Merkez ilçe seçimlerindeki mükerrer oy görüntüleri İl Başkanı Nejat Önder’i isyan ettirdi. Partisinin Adalet Kurultayı düzenlediği kentte bu skandalın yaşanmasına tepki gösteren Önder, “Adaletin yara aldığı, vicdanların rafa kalktığı, garabetlerle dolu bir süreç yaşıyoruz. Bu ahlaksızlar hem kamuoyu vicdanında hem de adalet önünde hesap verecek” dedi

FATİH ŞENDİL

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı "adalet yürüyüşünün" ardından, adalet kurultayı düzenledikleri Çanakkale'de birbirlerini adaletsizlikle suçlayan CHP'liler adalet anlayışlarıyla gülünç duruma düştüler.
Çanakkale Merkez ilçe yönetiminin 16 Eylül'de yaptığı ve mavi listenin zaferiyle sonuçlanan delege seçimlerinin mükerrer oy ve hile tartışmaları nedeniyle iptal olduğu ortaya çıktı. Çanakkale CHP Merkez İlçe Sekreteri Adem Sırlan'ın seçim sandığına sahte oy atma görüntüleri ile ilgili yapılan hilenin görüntüleri kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.
Duruma isyan eden Çanakkale CHP İl Başkanı Nejat Önder, "Bu ahlakı taşımayanlar hem kamuoyu vicdanında hem de adalet önünde hesap verecektir. Disiplin soruşturması başlattığım gibi onları mahkemeye de vereceğim" dedi.

VİCDANLAR RAFA KALKMIŞ

CHP'nin Çanakkele'de yaptığı "sözde" Adalet Kurultayı en son şehitlik yakındaki kurulan kampta yapılan içki partisi ve göbek atma görüntüleriyle gündeme gelmişti.
CHP Çanakkale merkez ilçe yönetimi seçimlerinde sahte oy atma işlemiyle ilgili ortaya çıkan görüntülerde konuşan kişiler arasında İl Başkanı Nejat Önder'in de yer aldığı ve bu oyları Önder'in attırdığı iddiası üzerine Nejat Önder'den sert bir açıklama geldi. İnternette yayılan görüntü ile ilgili konuşan Önder, "Adem Sırlan'ın yaptığı şeyin benimle ilişkilendirilmesi skandaldır.
Şunun bilinmesini isterim.
Benim böyle bir şeyi görmem de katkı vermem de söz konusu değildir. 40 yıldır siyasetteyim ilk kez, adalet kavramının yer aldığı, vicdanların rafa kaldırıldığı, garabetlerle dolu bir seçim süreci yaşıyorum. Her türlü iftira, yalanlarla dolu bir seçim kampanyası karşısında büyük bir kurgunun mağduru olarak sizlere sesleniyorum. Bu süreçte oyun ve iftiralarla toplumun nasıl yönlendirilmek istendiğini görüyoruz" dedi.

MAHKEMEYE VERECEĞİM

Adalet Kurultayı'nın yapıldığı kentte mahalle delege seçimlerinde bir grubun seçimde oy kullanacak kişilere baskı ve şantaj yapıp, rüşvet verirkenki görüntülerinin bulunduğunu ve bunların belge niteliğinde olduğunu kaydeden Önder, "İsmetpaşa Mahallesi seçimlerinde kaydedilen görüntülerde bir arkadaşımız mevcut. Önümüzdeki hafta bu kişi ile ilgili merkez ilçe yönetimimiz gereğini yapacaktır. Ben de elimdeki belgelerle hukuki süreç başlatacağım. Bu partide nasıl önce insan diyorsak hayatın bütün alanında da herkes ahlaklı olacak. Öyle çamur at izi kalsın taktiği yok" dedi. Seçimde oy kullanacak kişilere baskı kurmak amacıyla seçimlerin yapılacağı alanlara gizli kamera kurulduğunu iddia eden Önder, "Karşı gruptan arkadaşlardan kimin hangi sandığa hangi oyu attığının belgesi bende var. Zaten bu seçimler başlamadan önce Milletvekilimiz ile YDK üyemiz, Genel Merkezden yetki almışlar onun için 'Her şey mubah anlayışıyla paraysa para, tehditse tehdit, işse iş bu seçimleri alacağız' cümlelerini kurarak bu seçimlere başladılar. Şimdi kimler tehdit ediyor, hangi belediye başkan yardımcısı işin içinde, hangi meclis üyesi bu işe iştirak ediyor, hangi belediye memuru bunlara katkı veriyor hepsini paylaşacağım" diye konuştu.

GENEL MERKEZ ÇOK SESSİZ

Yaşadıkları adaletsizliği Genel Başkana da ilettiğini ancak cevap alamadığını ileri süren Önder, "Ben il başkanıyım bu görüntüleri bana getirmedi bu arkadaşlar.
Başkaları aracılığıyla sosyal medyada izledim. Burası bedava kirli bir koltuk değil. Öyle ayak oyunları ile alacaklarını sanıyorlarsa aldanıyorlar. Elimdeki belgeleri genel merkeze götürdüm. Genel Başkanıma "Seçimde adalet istiyorum" dedim.
Başvurum genel merkezde var yanıt bekliyoruz.
Ama hale ses çıkmadı" dedi.

CHP’nin adalet çıkmazı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN