Beni CHP batırdı

Giriş Tarihi:03.01.2018, 21:40 Güncelleme Tarihi:03.01.2018, 23:08
İzmir Karabağlar’daki Uzundere Rekreasyon Alanı’na yaptığı Nasreddin Hoca heykeliyle gündeme gelen heykeltıraş Ragıp Çiçen, CHP yüzünden battığını ileri sürdü. Dönemin Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm’den parasını alamadığını öne süren Çiçen, CHP liderinin de buna göz yumduğunu iddia etti

FATİH ŞENDİL

Karabağlar Belediyesi, 250 hektarlık alanda Uzundere Rekreasyon Alanı'nda yer alacak sanatsal yapılar ve tematik oyun alanları için heykeltıraş Ragıp Çiçen ile yaklaşık 5 sene önce anlaşma yaptı. Temeli CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan ve 10 ayda bitirilmesi hedeflenen proje, gecikmeler ve yaşanan tartışmalar nedeniyle uzun süre sonra tamamlanabildi.
Birçok kentte yaptığı heykellerle gündeme gelen ve iddiaya göre o dönemde CHP'li Torbalı Belediyesi'nin referansı sayesinde iş alan Ragıp Çiçen, Karabağlar'ın ilk başkanı Sıtkı Kürüm'ün, kendisinden 1 milyon 500 bin lira elden borç para aldığını öne sürüp verdiği borç parayı geri alamadığını ayrıca, yaptığı işler nedeniyle 12 milyon 500 bin TL zarara uğradığını iddia etmişti.

KÜRÜM'Ü ÖRNEK GÖSTERDİ

Karabağlar Belediyesi eski Başkanı Kürüm'ün Uzundere'deki proje için kendisinden borç adı altında 1 milyon 500 bin TL aldığını ancak geri vermediğini, ayrıca 12 milyon TL de ekstradan zarara uğradığını iddia eden Çiçen, Kılıçdaroğlu'nun da bu duruma göz yumduğunu iddia etti.
"Kılıçdaroğlu benden rüşvet isteyen Başkan Kürüm'ü, Türkiye'ye de örnek belediye başkanı olarak gösterdi" diyen Çiçen, konuyla ilgili yaptığı şikayetler hakkında karar veren mahkemelerin kapandığını, hakimlerin de FETÖ'cü çıktığını ileri sürdü.

'BENİMLE YÜZLEŞİN '

Çiçen, "Hem CHP tüzel kişiliğine hem de Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine her şeyi anlattım. '40 yıldır oy verdiğim partiye zarar gelmesin, sizin partinizin belediye başkanı olduğu için lütfen bu olayı araştırın dedim, ancak cevap gelmedi. Eğer zerre kadar şeref, namus, haysiyet, insan onuru ve adalet anlayışı varsa, çıkın karşıma benimle yüzleşin" diye konuştu. Türkiye'yi kalkındıracak en son kişinin Kılıçdaroğlu olduğunu ileri süren Çiçen, "Türkiye'yi kurtaracağını iddia edebilecek en son kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. En son siyası parti de CHP'dir. Çünkü FETÖ'nün koruyup kolladığı bir yamak haline gelmiştir" şeklinde konuştu.

'DAVA AÇACAĞIM'

Çiçen'in bu iddiayı savcılığa taşıdığını ve konuyla ilgili takipsizlik kararı çıktığını söyleyen eski Başkan Kürüm ise Çiçen'in yalan söylediğini iddia etti. Kürüm, "Bu kişinin attığı iftiraların yalan olduğu belgelendi.
Şu an Kuzey Kıbrıs'tayım dönünce şahsımı ve CHP'yi karalayan bu kişiyi dava edeceğim" dedi. Karabağlar Belediyesi'nin şimdiki Başkanı Muhittin Selvitopu ise heykeltıraş Çiçen'in belediyeden tüm alacaklarını tahsil ettiğini belirtti. Selvitopu, "Belediyeden o kişinin bir liralık alacağı yok. Elinde belgesi veya sözleşmesi varsa neden mahkemeye gitmiyor?" diye sordu.

MAHVOLMUŞ DURUMDAYIM

Kürüm'le iş yapana kadar atölyesinde 63, şantiyesinde 103 kişi çalıştığını söyleyen Çiçen, "Elimde zerre kadar bir şeyim kalmadı. Şu anda kaybedecek çöpüm dahi kalmadı. Mahvolmuş durumdayım" dedi.

kalan karakter 1000

paşalı paşalı

Kurnaz mısın? sen 1,5 milyon'u neden verdin. Bir gariban gelip 10 tl istese yok dersin. Ver 1,5 milyon avantayı kes 10 milyon faturayı hem sen kazan hem ben mantığı nasıl olsa belediye başkanına verdin çorbayı kimse anlamaz. Böyle yersin kazığı. Beter ol....!! Ondan sonra CHP şöyle-böyle salla . Bu zamana kadar neden sesin çıkmadı.paranı alsaydın söyleyecekmiydin? 1.5 milyon tl verdiğini.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.01.2018 14:27
oğuz oğuzata oğuz oğuzata

CHP bir hırsızı karabağlar belediyesinin başkanı yapmıştır hemde bile bile o da s.kürüm ve belediyedeki iş bitiricileridir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.01.2018 17:43
eğitime eğitime

gelince çay kaşığı ile harcayan belediyeler, masklara musklara bol trilyonlu bütçeler harcayabiliyor, bu konuda KARŞIYAKA,BUCA,KARABAĞLAR belediyeleri çok güzel harcıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.01.2018 10:05
sergio sergio

alakasız bir yerde alakasız bir heykel

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.01.2018 17:07
Nasreddin Hoca Nasreddin Hoca

Bu kadar çirkin bir yapıyı yaptığın için kendinizle gurur duyarsınız umarım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.01.2018 10:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.