• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘ABD artık aklını başına almalı’

Başbakan Yıldırım, Suriye’de terör örgütlerine destek veren Amerika’nın artık bir karar vermesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, “Terör örgütlerini yanına alıp terörle mücadele etmek devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz. ABD bunu görmezse biz yapmamız gerekeni yaparız” dedi

‘ABD artık aklını başına almalı’

13.02.2018, 00:00

Makedonya Başbakanı Zaev ile görüşmelerinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. "Eğer Türkiye buralara sahip olmasa, hem mülteci kriziyle, hem de terör dalgasıyla bütün Avrupa bu işten büyük bir bedel öder. Bunun ne yazık ki AB tarafından yeterince görülmediğini düşünüyoruz" diyen Yıldırım, Türkiye'nin bölgede yaptığının sadece kendi vatandaşlarının can ve mal emniyetini sağlamak değil, aynı zamanda bütün AB ve Balkanlar'ın güvenliğini de sağlamak olduğunu kaydetti.

ADIMLARI ATARIZ

ABD'nin Afrin'e operasyonu önlemek için Menbiç'i boşaltacağına dair iddialara cevap veren Başbakan Binali Yıldırım, şöyle dedi: "NATO'da müttefikimiz, uzun yıllar stratejik ortak diye düşündüğümüz Amerika'nın artık aklını başına toplayıp bir karar vermesi lazım. Biz kirli pazarlık içinde olmayız. Terör örgütlerini yanına alıp, terörle mücadele etmenin devlet ciddiyetiyle bağdaşmadığını artık ABD'nin görmesi gerekiyor. Görürse güzel, görmezse biz yapmamız gereken neyse onu yapmaya devam ederiz. Hem Afrin'de hem de diğer bölgelerde terör tehdidini sona erdirmek için atılması gereken adımları kararlılıkla atarız. Bunun için de herhangi birinin icazetine ihtiyacımız yok. Uluslararası hukukun bize tanıdığı bütün imkanları sonuna kadar kullanırız."

‘ABD artık aklını başına almalı’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.