• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Akdeniz’de oldu bittiye izin vermeyiz!”

“Akdeniz’de oldu bittiye izin vermeyiz!”

13.02.2018, 15:57 Güncelleme Tarihi: 13.02.2018, 20:55

ve Tabii Kaynaklar Bakanı “Birileri son günlerde oldu bittiye getirmeye çalışıyor. Böyle bir şey yok. Hiç kimsenin devletini ve vatandaşlarını yok saymasına izin vermeyeceğiz” dedi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Güney Kıbrıs Rum kesiminin Akdeniz'deki oldu bittilerle tek yanlı doğalgaz arama faaliyetlerine sert tepki göstererek, kimsenin KKTC devletini ve vatandaşlarını yok saymasına izin vermeyeceklerini söyledi. Bakan Berat Albayrak, "Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını sonuna kullanacaktır" dedi. Bakanlık personelinin katıldığı 2017 Yılı Performans ve Başarı Ödülleri töreninde konuşan Albayrak, "Büyük ve güçlü Türkiye diyorsak, çıta o kadar yukardaysa daha yeni başladık. Daha çok çalışmalıyız" diye konuştu.

2018 DAHA İYİ OLACAK

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalelerinin büyük ses getirdiğini ve madencilik alanında da önemli adımlar atıldığını belirten Albayrak, 2018'de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na da (TPAO) önemli işler düştüğünü söyledi. Albayrak, "2018, TPAO'dan gelecek güzel haberlerle çok daha iyi bir yıl olacak" ifadelerini kullandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde bulunan bütün personel, üst yönetici kadrosu da dahil olmak üzere nesnel kriterlerle performans denetimine tabi tutuldu. Yapılan değerlendirme sonucu 140 kişiye ödül verildi. 10 kişi Antalya'da tatil ile ödüllendirilirken, diğerlerine tablet bilgisayar hediye edildi.

"MESAİMİZ 9-5 DEĞİL, YAŞAD IĞIMIZ BİN YIL"

Her bir bakanlık personelinin "bir kişi neyi değiştirir" diye düşünmeden çalışması gerektiğini kaydeden Albayrak, "Bizim mesaimiz 9-5 değil, üzerinde yaşadığımız bin yıldır. Ecdadımızın gözünü kırpmadan torunları için korkusuzca mücadele ettiği bu vatanı muasır medeniyetler seviyesi de değil onun üzerine çıkaracak şuur ve aşkla çalışmalıyız" diye konuştu.

“Akdeniz’de oldu bittiye izin vermeyiz!” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN